LA LIGA

Sevilla bježi dalje od zone koja vodi u niži rang; upisana je važna pobjeda u prvenstvu

11.02.2023 u 20:34

U ogledu 21. kola španjolske La Lige nogometaši Seville pobijedili su pred svojim navijačima Mallorcu s 2:0

Nastavila je time Sevilla s dobrim igrama u posljednje vrijeme te je klubu iz Andaluzije ovo bila treća prvenstvena pobjeda u posljednja četiri nastupa. Ovaj put su tri boda osigurali nakon prvih 45 minuta kada su postigli oba pogotka.

U 28. minuti je strijelac bio Marokanac En Nesyri, dok je u 40. na 2:0 povisio Bryan Gil. Hrvatski nogometaš Ivan Rakitić u igru je za Sevillu ušao u 74. minuti.

U posljednjem subotnjem susretu 21. kola španjolske La Lige nogometaši Athletica su u gostima s 2:1 pobijedili Valenciju koja je time i dalje u velikoj krizi.

Valencia je povela golom Castilleja u 17. minuti, ali na tome je ostala do kraja utakmice. Prvo je Nico Williams izjednačio u 30. minuti, dok je Baskima pobjedu osigurao Oihan Sancet pogotkom u 72. minuti.

U nedjelju se igraju utakmice Getafe - Rayo Vallecano, Celta - Atletico Madrid, Valladolid - Osasuna i Villarreal - Barcelona. U ponedjeljak se sastaju Espanyol - Real Sociedad, a kolo će u srijedu zaključiti utakmicom Real Madrid - Elche.