riječ pobjednika

Sergej Jakirović nakon važne pobjede otkrio: Petković nam je do jutros bio upitan

25.02.2024 u 17:33

Dinamo je u derbiju 24. kola SuperSport HNL-a pobijedio Rijeku 1:0. Bila je to dramatična utakmica koja je odlučena u 95. minuti nakon što je za pobjedu 'modrih' iz penala zabio Fran Brodić. Susret je komentirao trener Dinama Sergej Jakirović

'Moji igrači su bili heroji, odigrali su ovakvu utakmicu 48 sati nakon Betisa. Bili smo sve bolji kako je utakmica odmicala. Možda smo mogli malo više pucati na gol. Visio je gol u prvih 15-20 minuta drugog dijela. Kad je 90. minuta, nismo se mirili s bodom. Na kraju mislim da smo bili bolji za taj jedan gol', rekao je Sergej Jakorović nakon utakmice te otkrio:

'S obzirom na veliku potrošnju energije, odlučili smo se za isti sastav. Veliki je umor, pušem i na hladno po pitanju Brune, jednom sam se opekao i on se ozlijedio... Ali da, Petković nam je do ujutro bio upitan, razmišljali smo čak da ubacimo Kulenovića. Brodića sam odabrao jer je najsvježiji. Vidio sam Baturinu da se šulja oko lopte, ali rekao sam da Brodić mora pucati penal.'

Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport

Dinamo je u suludom ritmu utakmica...

'Ne znamo gdje gonimo, imamo osam utakmica u tri tjedna, Betis nismo stigli ni proslaviti. Stvarno je danas trebalo naći snage da dobijemo ovu jako dobru ekipu Rijeke', kazao je trener Dinama Sergej Jakirović pa nastavio:

'Tko ima devet života, ja? Moji igrači su bili heroji, prvo su izbacili Betis, sad i ova pobjeda. Sve mi se čini da smo više mi pritiskali, u prvom poluvremenu smo bili strpljivi, nismo jurcali, a Rijeka je vrebala kontre i polukontre.'

Je li ovo ta utakmica koja može preokrenuti cijelu sezonu?

'Svi se tome nadamo, ali bit će svega do kraja. Svi se bore kao i mi, svi žele pobijediti, osvojiti prvenstvo. Ovo nam je veliki plus s mentalne snage, sad ovisimo o sebi', razmišlja Jakirović te nastavio:

'VAR? Ne znam što bih rekao. Mislim da je to dobra stvar, ali je selektivna stvar, nikad nismo dosljedni. Kao nama kad protiv Betisa sude penal, pa iz drugog kuta vidite da nije.'

• +77
Dinamo - Rijeka, 24. kolo, 2023/24. Izvor: Pixsell / Autor: Marko Lukunic/PIXSELL