HEJA HEJA CIBOSI!

[FOTO] Senzacionalna Cibona nadoknadila veliki zaostatak i u produžetku slomila fantastičnu Megu, briljirali Reuvers i Vildoza!

04.10.2021 u 21:06

U susretu drugog kola regionalne košarkaške ABA lige Cibona je u KC Dražen Petrović nakon produžetka pobijedila Megu Basket sa 89:84 upisavši i drugu pobjedu sezone

Bila je to zanimljiva utakmica u kojoj su obje momčadi mogle do pobjede u regularnom dijelu, no Amar Gegić je 12 sekundi prije kraja pri rezultatu 78:78 promašio šut za vodstvo Cibone, dok je za goste dvije sekunde prije kraja promašio tricu za pobjedu Dayshon Smith.

U dodatnom periodu Vukovi su zaigrali daleko bolje dobivši produžetak sa 11:6 za važnu pobjedu.

Mega je bolje otvorila susret i nakon prve četvrtine je vodila 22:19, dok je na poluvremenu imala velikih +14 (47:33). U trećoj četvrtini Cibona je zaigrala daleko bolje smanjivši zaostatak na 59:61. Na startu posljednje četvrtine beogradski sastav je pobjegao na 67:59, no Cibona je pet minuta prije kraja došla do vodstva 68:67.

• +2
ABA liga, 2. kolo, KK Cibona - KK Mega Izvor: Cropix / Autor: Boris Kovacev / CROPIX

U posljednjih 40-tak sekundi ušlo se sa 78:78. Prvo je Boriša Simanić promašio tricu za vodstvo gostiju, potom je na drugoj strani bio neprecizan Gegić, a na koncu i Smith pa je susret otišao u produžetak kojeg je Cibona otvorila tricom Roka Prkačina te s četiri koša Nathana Reuversa na što Mega nije imala pravi odgovor i mutakmica je otišla na stranu zagrebačkog sastava.

Cibonu su do pobjede predvodili Reuvers sa 24 koša i 13 skokova, Jose Vildoza je zabio 23 uz pet skokova i tri asistencije, dok je Gegić dodao 15 koševa. Na drugoj strani, Simanić je upisao 21 koš i 9 skokova, a Matej Rudan 14 koševa.

Na ljestvici vode Cedevita Olimpija, Cibona i Partizan sa po dvije pobjede.