aba liga

Senzacija u Beogradu! Zadar je nakon 12 godina pobijedio Crvenu zvezdu u gostima i to bez pomoći svog najboljeg igrača

07.11.2022 u 20:46

Zadar u posljednjoj utakmici 6. kola regionalne košarkaške ABA lige u Beogradu pobijedio Crvenu zvezdu 98:96 (27:19. 25:22, 23:25, 23:30)

Ključnima su se pokazale prve dvije četvrtine kada je Zadar stvorio prednost od 11 koševa. U drugoj polovici utakmice Crvena zvezda je smanjivala zaostatak i u zadnjoj četvrtini, minutu i pol prije kraja, došla na samo jedan koš razlike (91:92).

No tada Marko Ramljak pogađa dva slobodna bacanja, a potom Lakić 39 sekundi prije kraja zabija i Zadar vodi 96:91.

Crvena zvezda se približila na tri razlike nakon koša Petruševa, a Drežnjak promašuje šut za dva deset sekundi prije kraja. Nakon što je Žganec realizirao dva slobodna bacanja osam sekundi do kraja za vodstvo Zadra 98-93, Lazić zabija tricu za Zvezdu koja smanjuje na dva koša zaostatka 98-96, ali to je rezultat kojim utakmica završava.

• +18
KK Crvena zvezda - KK Zadar, ABA liga, 7.11.2022. Izvor: Cropix / Autor: CROPIX

Pobjeda je još veća ako se zna da su Zadrani igrali bez najboljeg igrača i prvog strijelca ABA lige Luke Božića.

Zadar su do pobjede predvodili Antonio Jordano s 23 koša i pet asistencija, Dario Drežnjak koji je ubacio 22 koša i tome dodao šest skokova i pet asistencija te Marko Ramljak s 20 koševa, sedam skokova i šest asistencija.

Najbolji kod domaće momčadi bio Benjamin Bentil s 19 koševa i devet skokova, dok je Luca Vildoza dodao 16 koševa i 11 asistencija.

Zadar je treći na ljestvici s deset bodova i omjerom pobjeda i poraza 4-2, dok je Crvena Zvezda šesta s četiri pobjede i jednim porazom. Sljedeću utakmicu u ABA ligi Zadrani igraju kod kuće protiv Budućnosti.