Sponzor rubrike
Sponzor rubrike
Finski kvalifikant Otto Virtanen (ATP - 140.) kreirao je dosadašnje najveće iznenađenje na Wimbledonu pobijedivši u meču prvog kola petog tenisača svijeta, Amerikanca Bena Sheltona, sa 6-4, 3-6, 6-7 (8), 6-2, 7-6 (9) nakon gotovo četiri i pol sata igre.
Ovo mu je drugi nastup u glavnom ždrijebu Wimbledona, na kojem je prije dvije godine također prošao prvo kolo, a onda izgubio u pet setova od Amerikanca Tommyja Paula.
Sljedeći suparnik 25-godišnjeg Finca je domaći predstavnik Arthur Fery (ATP - 114.) koji je u četiri seta bio bolji od Damira Džumhura (3-6, 6-2, 6-2, 6-1).
Shelton je bio prošlogodišnji četvrtfinalist u All England Clubu, a pobijedio ga je, baš kao i godinu dana prije u osmini finala, Talijan Jannik Sinner koji ove godine brani naslov.
