VJETAR U LEĐA DINAMU

Senzacija; 'lokosi' iz penala u sudačkoj nadoknadi srušili Rijeku

06.05.2017 u 21:01

U drugoj subotnjoj utakmici 32. kola MAXtv Prve lige u Kranjčevićevoj Lokomotiva je svladala Rijeku 1:0, a taj rezultat najviše je razveselio Dinamo

Senzacija u Kranjčevićevoj. U posljednjih deset prvenstvenih i kup susreta ova dva kluba pobjednik je uvijek bila Rijeka, ali taj sjajan niz momčadi s Rujevice je završen. Poslije 789 dana Lokomotiva je srušila vodeću momčad lige te je tako pomogla Dinamu s kojim je usko povezana. Bila je to i prva izgubljena utakmica za Riječane u ovogodišnjem prvenstvu te prvi poraz poslije 45 susreta u različitim natjecanjima.

Rijeka je tako ostala na pet bodova prednosti pred aktualnim hrvatskim prvakom Dinamom, ali je ona prije ovoga kola iznosila osam bodova, pa je jasno da su najviše profitirali nogometaši iz Maksimirske 128.

• +5
Lokomotiva - Rijeka, 32. kolo MAXtv Prve lige Izvor: Cropix / Autor: Boris Kovacev / CROPIX

Što se tiče same utakmice, o njoj se ne može previše toga lijepo pisati. Rijeci nije pomoglo ni to što je na tribinama imala domaćinsku atmosferu.

Lokosi su se branili, gosti jalovo napadali, a najveća borba odvijala se na sredini terena. U prvom poluvremenu niti jedna momčad nije uputila udarac u okvir gola.

Lokomotiva-Rijeka 1:0, 32.kolo 2016./17. (sažetak)

U nastavku gotovo ista priča, bez previše uzbuđenja, kao da su se oba sastava zadovoljila remijem, a zatim se u završnici dogodila drama sa sretnim završetkom za 'lokose'.

Prvo je u 89. minuti do tada nezaposleni golman Rijeke Prskalo skinuo zicer Antunoviću i tako privremeno spasio svoju momčad.

No odmah poslije Andrijašević je očigledno i nepotrebno povlačio te srušio Karimija, a sudac je opravdano pokazao na bijelu točku.

U sudačkoj nadoknadi odgovornost je preuzeo Majer i pogodio te rastužio sve navijače Rijeke, a razveselio sve one koji i dalje vjeruju da je Dinamo u završnici može dostići te obraniti titulu.

Lokomotiva-Rijeka 1:0, Majer 90+2' (11m)

Hajduk-Osijek5:1
Lokomotiva-Rijeka1:0