fešta na rujevici

Rijeka s lakoćom sredila Inter i nastavlja marširati prema tituli!

  • Autor: Ivan Janković
  • Zadnja izmjena 30.04.2017 12:27
  • Objavljeno 29.04.2017 u 20:49
  • +3

MAXtv Prva liga, 31. kolo: Rijeka - Inter

Izvor: Pixsell / Autor: Goran Kovacic/PIXSELL

U subotnjem ogledu 31. kola MAXtv Prve lige nogometaši Rijeke pobijedili su Inter na Rujevici 2:0 i tako zadržali osam bodova prednosti ispred Dinama na vrhu ljestvice...

Kekova momčad nezaustavljivo grabi prema tituli. Nakon što je trijumfom protiv Osijeka u utorak povećala prednost ispred Dinama, ove subote nije dopustila iznenađenje na Rujevici protiv Intera i tako je zadržala +8 na vrhu ljestvice, dok su gosti nastavili svoj negativni niz te su i dalje bez pobjede u domaćem prvenstvu u 2017. godini.

Riječki navijači imali su prilike uživati u utakmici u kojoj je pitanje pobjednika vrlo rano riješeno. Naime, nakon početnog pritiska domaćih u 20. minuti Elez je dugom loptom pronašao Gavranovića, a švicarski Hrvat je izbjegao zaleđe i s lakoćom zabio.

Rijeka - Inter 1:0 (Gavranović 20)

Autor: YouTube

Pet minuta kasnije Rijeka je dotukla Inter. Bosec je tada srušio Bezjaka u trenutku dok je slovenski napadač bio u naletu i spremao se poslati loptu u praznu mrežu. Za to je Interov nogometaš dobio crveni karton, a Roman Bezjak izboreni penal pretvorio je s bijele točke u pogodak.

Rijeka - Inter 2:0 (Bezjak 25)

Autor: YouTube

U nastavku prvog dijela Riječani su imali još bezbroj velikih prilika, no Vešović, Andrijašević, Ristovski i Gavranović nisu bili u stanju svladati odličnog golmana Čovića, jedinu pozitivnu kariku Intera u ovom susretu.

U drugom poluvremenu tempo je pao, a Kekova momčad s igračem više kontrolirala je susret. Rezultat se više nije mijenjao pa je Rijeci pripala zaslužena pobjeda, a u sljedećem kolu na gostovanju kod Lokomotive trijumfom bi mogla doći jako blizu tituli o kojoj sanja. Inter će se pak morati probuditi u završnici prvenstva, ako želi izbjeći borbu za opstanak sa Splitom...

Rijeka - Inter, izjave trenera

Autor: YouTube

MAXtv Prva liga, 31. kolo:

Rijeka - Inter 2:0 (Gavranović 20, Bezjak 25)

Rijeka - Inter 2:0 (31. kolo 2016./17., 30.4.), sažetak

Autor: YouTube

Hrvatska 1. liga

Dinamo Zagreb-Cibalia6:0
Rijeka-Inter Zaprešić2:0
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Rijeka31247079
2.Dinamo Zagreb31225471
3.Hajduk30168656
4.Osijek30175856
5.Slaven Belupo308101234
6.Lokomotiva30961533
7.Istra 196130891333
8.Inter Zaprešić314131425
9.Split30381917
10.Cibalia31272213

Sljedeće utakmice

30.4.Istra 1961-Hajduk
30.4.Split-Slaven Belupo
1.5.Osijek-Lokomotiva
4.5.Inter Zaprešić-Dinamo Zagreb
6.5.Hajduk-Osijek
Sažeci Hrvatske nogometne lige

Pratite nas na društvenim mrežama:

Pregled tjedna bez spama i reklama

Prijavi se na naš newsletter i u svoj inbox primaj tjedni pregled najvažnijih vijesti!