LJEPOTICA ZA POČETAK

Schalke primio četiri gola i - slavio u spektaklu

18.01.2013 u 22:57

U petak je nastavljena Bundesliga, a za početak su nogometaši Schalkea i Hannovera odigrali posve ludu utakmicu. Domaćin je u Gelsenkirchenu, u prvom ogledu 18. kola, slavio s 5-4

Apsolutno ništa u prvom dijelu nije nagovještavalo da će se u nastavku dogoditi nevjerojatna serija pogodaka. Unutar trinaest minuta, od 56. do 68. je postignuto pet pogodaka, odnosno, pogoci su padali svakih 150 sekundi.

U prvom dijelu je samo Farfan uspio zatresti suparničku mrežu i dovesti Schalke u vodstvo, a kada je početkom nastavka Draxler povećao na 2-0 u 49. činilo se da je Hannover slomljen. No, za samo četiri minute Hannover je uspio izjednačiti na 2-2. Istina, potom je unutar čeriti minute primio dva gola, pa je Schalke opet imao "sigurnih" 4-2, ali je potom Huszti svojim drugim golom na ogledu u 68. smanjio na 4-3.

Potom se ludnica na stadionu u Gelsenkrichenu ipak primirila, a Hannover je najbolju priliku za izjednačenje propustio u 86. minuti kada je Diouf glavom pucao pored domaće stative. Nakon toga, u 88. minuti, se poslije dvije asistencije Holtby upisao i u strijelce, te zabio za 5-3.

Ali, nije niti tu bio kraj. Gostujući napadač Mame Diouf je u 92. minuti zabio naljepši pogodak na utakmici i postavio konačnih 5-4. S vrha šesnaesterca, okrenut leđima, je potegnuo škarice i - pogodio.

Hannoveru je ovo već sedmi gostujući poraz u devet odigranih utakmica u prvenstvu.

Ovih devet pogodaka je rekordna utakmica po broju golova ove sezone u Bundesligi. Dosadašnji su rekord držali Freiburg i Hoffenheim (5-3).

Ostale se utakmice ovog kola igraju tijekom vikenda.

Bundesliga, 18. kolo:

Schalke - Hannover 5-4 (Farfan 44, Draxler 49, Höger 64, Marica 67, Holtby 88 / Sergio Pinto 56, Huszti 59, 68, Diouf 90+2)

Redoslijed: 1. Bayern 42 (-1), 2. Bayer 33 (-1), 3. Borussia (D) 30 (-1), 4. Eintracht 30 (-1), 5. Schalke 28..., 11. Hannover 23...