NBA LIGA

Šarićeva Philadelphia radi čuda; održali su lekciju favoriziranom Portlandu

23.11.2017 u 10:39

Košarkaški Philadelphia 76ersa nastavili su s odličnim igrama u NBA ligi ove sezone, u svom su 17. nastupu ostvarili 10. pobjedu nadigravši na svom parketu Portland Trail Blazerse sa 101:81. Iako je sezona tek počela već sada je jasno kako je Philadelphia najugodnije iznenađenje i ako ovako nastavi plasirat će se u doigravanje

U momčadi Philadelphia 76ersa hrvatski reprezentativac Dario Šarić ponovno je startao u petorci Sixersa te za 26 minuta postigao 11 koševa (šut za dva 0-3, trica 3-7, slobodna bacanja 2-2) uz sedam skokova, dvije asistencije te po jednu osvojenu loptu i blokadu.

Domaći sastav u utakmicu je krenuo uraganski, serijom 16:0, te stečenu prednost nije ispuštao do kraja dvoboja. Gosti iz Portlanda najbliže su stigli u drugoj četvrtini kada su u jednom trenutku smanjili na osam razlike (42-34). Najblaže rečeno održali su lekciju favoriziranom Portlandu...

Briljirao je Joel Embiid sa 28 poena i 12 skokova, a još jednu svestranu partiju pružio je i novak Ben Simmons sa 16 ubačaja, 8 skokova i 9 asistencija, dok je kod Blazersa najbolji bio Damian Lillard sa 30 pogodaka.

Vrlo je zanimljivo bilo u Phoenixu gdje su Milwaukee Bucksi svladali domaće Sunse sa 113-107 nakon produžetka. Gosti su u ovoj utakmici bili bez svog najboljeg igrača Giannisa Antetokounmpa, ali njega su sjajnim izvedbama nadomjestili Khris Middleton, koji je susret završio sa 40 koševa i 9 skokova te donedavni igrač Sunsa Eric Bledsoe sa 30 poena, 6 skokova i 7 asistencija. Kod domaćih najefikasniji je bio Devin Booker koji je ubacio 23 poena uključujući i tricu sa zvukom sirene kojom je izborio produžetak. No, on se u dodatnih pet minuta pretvorio u tragičara jer je kod rezultata 109-107 za Buckse promašio polaganje za izjednačenje 30 sekundi prije kraja, a potom kod istog rezultata i skok-šut sedam sekundi prije isteka vremena. Do kraja dvoboja je Middleton pogodio sva četiri slobodna bacanja za konačnih 113-107.

Uz Bookera, kod domaćih je jako dobru partiju pružio i bivši igrač Bucksa Greg Monroe sa 22 ubačaja i 15 skokova, dok je hrvatski reprezentativac Dragan Bender u redovima domaćih za 33 minute postigao 11 poena (šut za dva 1-3, trica 3-4) uz 6 skokova, 2 asistencije, 2 osvojene lopte i 1 blokadu.

Prvaci Golden State Warriorsi pretrpjeli su težak 91-108 poraz na gostovanju kod Oklahoma City Thundera. Domaći su krajem treće četvrtine imali i 26 pogodaka "viška" (94-68) pa su gosti u posljednjih 12 minuta mogli samo ublažiti poraz. Vrlo je inspiriran bio prošlosezonski MVP lige Russell Westbrook kojemu je samo jedna asistencija nedostajala do "triple-doublea", susret je okončao sa 34 koša, 10 skokova i 9 asistencija. I preostala dva člana velike trojke Thundera, Carmelo Anthony i Paul George, postigla su preko 20 koševa, Anthony 22, a George 20 uz 11 skokova. Kod Warriorsa najefikasniji su bili Stephen Curry sa 24 i Kevin Durant sa 21 ubačajem.

Ovim porazom Warriorsi su ispustili vodeću poziciju u Zapadnoj konferenciji, sada su pali na učinak 13-5, dok su Houston Rocketsi uvjerljivom 125-95 pobjedom protiv Denver Nuggetsa zasjeli na čelo sa 14-4.

Veliki niz pobjeda Boston Celticsa stao je na brojci 16, njih je sa 104-98 svladao domaći Miami Heat. Sastav s Floride je vodio gotovo čitavim tijekom susreta, u drugoj četvrtini imali su najvećih 18 razlike, na kraju treće četvrtine 16 razlike, a šest i pol minuta prije kraja bilo je i dalje velikih 14 razlike (91-77). No, uslijedila je serija Celticsa od 13-0 kojom su gosti stigli na 91-90 nešto više od tri minute prije isteka vremena, a onda je domaće "poljubila" sreća, pokušaj trice Diona Waitersa udario je u rub obruča, lopta se odbila do vrha table i zatim prošla kroz obruč za 94-90. Waiters je u sljedećem napadu Heata pogodio još jednu tricu za 97-90 i osigurao pobjedu svom sastavu. Kod Miamija najbolji su bili Goran Dragić sa 27 i Waiters sa 26 koševa, dok Bostonu nije pomoglo 23 ubačaja Kyriea Irvinga i 18 poena "rookiea" Jaysona Tatuma.

Doprvaci Cleveland Cavaliersi ostvarili su šestu pobjedu zaredom svladavši Brooklyn Netse sa 119-109. LeBron Jamse predvodio je Cavse sa 33 ubačaja, Kevin Love je dodao 18 uz 10 skokova, dok je Rondae Hollis-Jefferson bio najučinkovitiji kod Netsa sa 20 pogodaka.