NBA LIGA

LA Lakersi velikim preokretom do pobjede, zaigrao i mladi Hrvat Zubac

22.11.2017 u 09:42

LA Langeles Lakers su sinoć u svom Staples centru pobijedili Chicago Bullse sa 103:94 iako su zaostajali čak 19 koševa. U tom podvigu svega tri minute dobio je i mladi hrvatski centar Ivica Zubac...

Nakon lošeg prvog poluvremena Lakers su nadoknadili sve igrom u druge dvije četvrtine.

Lakers (8-10) su sa 42 koša i 13 izgubljenih lopti u prvom poluvremenu došli na 62 koša i jednu izgubljenu loptu u drugom.

No, obrana im je bila konstantna i ograničili su Bulls (3-12) na 38.3 posto šuta iz igre, a u drugom poluvremenu na svega 28 posto.

Najbolji strijelac Lakersa bio je Kyle Kuzma sa 22 koša od čega su četiri trice, a Kentavious Caldwell-Pope je utakmicu zavšio sa 21 pogotkom, devet skokova, četiri asistencije. Caldwell Pope je bio ključni igrač na kraju utakmice kada je u zadnjih šest minuta zabio 11 koševa na koje Bullsi nisu imali odgovora.

Ivica Zubac je odigrao tri minute za Lakerse i u tom je vremenu pogodio jedan koš iz jendog poikušaja i ugrabio jedan skok. Zašto Zubac, koji je zbog dodatnih treninga u Lakersima propustio nastup za Hrvatsku na Eurobasketu, tako malo igra nije poznato. Primjerice, njegov kolega Ante Žižić - koji je također propustio nastup za Hrvatsku na Eurobasketu - prebačen je u G-Ligu u tzv. drugu momčad Clevelanda.

Kod Chicaga je najbolji bio Denzel Valentine sa 17 koševa, Antony Blakeney je dodao 15, a Robin Lopez 14.