LE CHAMPIONAT

Santini u porazu zabio atraktivan pogodak; kiks Subašića i Monaca

28.04.2018 u 22:20

Nogometaši Lyona probili su se na drugo mjesto francuskog prvenstva koje osigurava direktan plasman u Ligu prvaka iskoristivši kiks Monaca, a strijelac u porazu Caena bio je hrvatski reprezentativac Ivan Santini

Monaco je na svom travnjaku odigrao tek 0-0 protiv Amiensa, dok je Lyon na svom travnjaku pobijedio Nantes 2-0. 'Lavovi' tri kola prije kraja sezone imaju bod više od momčadi iz Kneževine. Monaco bi nakon nedjelje mogao ostati i bez treće pozicije jer Marseille ima dva boda manje i utakmicu manje.

Monaco je dominirao cijeli susret, ali nikako nije uspio probiti gostujuću obranu. Na koncu su oba sastava završila utakmicu s igračem manje. Kod Monaca je u 90. minuti pocrvenio Diakhaby zbog oštrog prekršaja nad Gouanom koji je također isključen jer je napao Diakhabyja. Za Monaco je branio hrvatski reprezentativac Danijel Subašić.

• +21
Danijel Subašić Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Lyon je rutinski stigao do pobjede protiv Nantesa sa 2-0. Pobjeda domaćina je mogla biti i uvjerljivija, a golove za pobjedu 'lavova' zabili su Depay (39) i Traoree (68).

Lille je u derbiju začelja pobijedio Metz 3-1 i produžio nadu u prvoligaški spas dok je Metz praktički drugoligaš. Strijelci za Lille bili su Luiz Arauju (13), Pepe (45+2) i Bissouma (77), dok je pogodak za goste zabio Roux (49).

Važne bodove u borbi za prvoligaški spas osvojio je Troyes pobijedivši Caen 3-1. Gosti su poveli u 4. minuti preko Ivana Santinija koji je lijepo glavom sa 11 metara svladao Erwina Zelaznyja. Troyes je do konca prvog poluvremena uspio okrenuti rezultat golovima Vercoutrea (7-ag) i Niveta (27), a pitanje pobjednika razriješio je Hyun-Jun u 84. minuti.

Prvak PSG vodi s nedostižnih 90 bodova, Lyon ima 72, Monaco 71, a Marseille 69 bodova i utakmicu manje.

Jednako napeto je i na začelju. Mjesta koja vode u niži rang natjecanja drže Metz (26) i Lille (32), dok je na poziciji koja vodi u dodatne kvalifikacije Troyes (32). U opasnoj zoni su i Toulouse na 17. mjestu sa 34 boda, te Strasbourg koji na 16. mjestu ima 35 bodova.