BISERI PRIMORJA

Sandro Sukno peti najbolji u Europi, prvi njegov suigrač

02.12.2013 u 18:48

Hrvatski reprezentativac Sandro Sukno zauzeo je peto mjesto u izboru Europske plivačke federacije (LEN) za najboljeg europskog vaterpolista

LEN je u ponedjeljak objavio ovogodišnje laureate svoga tradicionalnog izbora u kojem svojim glasovima sudjeluju nacionalni savezi, dužnosnici LEN-a, klubovi, treneri, suci i novinari. Kao i prošle godine, najboljim je plivačem proglašen Francuz Yannick Agnel koji je na Svjetskom prvenstvu u Barceloni osvojio zlatne medalje na 200 metara slobodno i 4x100 slobodno. Najbolja plivačica je Mađarica Katinka Hosszu koja je u Barceloni postala svjetska prvakinja na 200 i 400 mješovito, dok je na 200 leptir osvojila broncu.

Najbolji europski vaterpolist je član riječkog Primorja, Mađar Denes Varga, koji je s reprezentacijom osvojio zlato na SP-u. Varga je dobio 36.1 posto glasova, slijedi još jedan Mađar Viktor Nagy (33.3 posto), pa Srbin Vanja Udovičić (15.3), Crnogorac Aleksandar Ivović (12.5) i Vargin klupski suigrač Sandro Sukno (2.8).