engleska liga

S(p)retna pobjeda Liverpoola kod jedne od najlošijih momčadi; 'redsi' su ponovno na vrhu ljestvice

17.03.2019 u 18:52

Nogometaši Liverpoola vratili su se na prvo mjesto Premier lige nakon što su u nedjelju u 31. kolu u gostima svladali predzadnji Fulham 2:1, i sada imaju dva boda više od Manchester Cityja, čiji je prvenstveni dvoboj protiv Manchester Uniteda odgođen zbog obaveza u FA kupu...

Liverpool je poveo golom Sadia Manea u 26. minuti i stalno je imao inicijativu, ali tu prednost nije nikako mogao kapitalizirati. Kazna za to stigla je u 74. minuti kad su srčani domaćini izjednačili zahvaljujući nesporazumu između stopera Virgila Van Dijka i golmana Alissona Beckera.

Ryan Babel, koji je u bogatoj karijeri među ostalim igrao i za Liverpool od 2007. do 2011. godine, tako je iskoristio kiks najskupljeg svjetskog golmana i najskupljeg svjetskog stopera te donio izjednačenje Fulhamu.

No, 'redsi' su se ipak uspjeli spasiti. S(p)retno prije svega jer je u 81. minuti najbolji igrač Liverpoola u ovoj utakmici - Sadio Mane - izborio penal. James Milner bio je smiren te je zabio za 2:1 i pobjedu 'redsa'.

• +9
Premier liga, Liverpool - Burnley Izvor: Pixsell / Autor: Martin Rickett/Press Association/PIXSELL

Hrvatski stoper Dejan Lovren ostao je na klupi za pričuve Liverpoola.

Fulhamu je ovo bio sedmi poraz u nizu, ukupno 22. ove sezone u prvenstvu te se ostanak u ligi čini nemogućom misijom. Mogu se tješiti tek da su namučili Liverpool...

Everton je na domaćem terenu protiv Chelseaja slavio 2:0 golovima Richarlisona (49) i Gylfija Sigurdssona (72), čiji je udarac s bijele točke obranio Kepa Arrizabalaga, ali se lopta odbila do njega i iz drugog pokušaja je zatresao mrežu. Mateo Kovačić je ostao na klupi Chelseaja.