ht prva liga

'Penalijada' u Velikoj Gorici; Dinamo na kraju ipak uspio 'slomiti' čvrstu momčad Gorice

17.03.2019 u 17:13

Nogometaši Dinama pobijedili su u utakmici 25. kola Hrvatski Telekom Prve HNL kao gosti Goricu 2:1 i time još više učvrstili prvo mjesto na prvoligaškoj ljestvici...

Susret između prvoplasirane i šesteroplasirane momčadi Hrvatski Telekom Prve lige ostat će zapamćen po tome što su sva tri gola 'pala' iz penala.

Prvi je dosuđen u 25. minuti, Marina je u kaznenom prostoru faulirao Andrića koji se našao u izglednoj prilici za gol, a sudac Duje Strukan je bez razmišljenja pokazao na jedanaesterac kojeg je u vodstvo gostiju 1:0 pretvorio Andrić.

Domaćini su do izjednačenja došli također iz kaznenog udarca nakon što je reprezentativni branić Marin Leovac s obje ruke oborio najopasnijeg napadača domaćih Zwolinskog. Lovrić je bio siguran s bijele točke te je u 57. minuti izjednačio rezultat na 1:1.

No, radost domaćih trajala je samo četiri minute jer je Čagalj u 61. minuti u šesnaestercu Gorice zaustavio Gavranovića pa je Strukan dosudio i treći jedanaesterac na utakmici.

Odgovornost je ponovno preuzeo Komnen Andrić te je zabio za vodstvo gostiju 2:1. Bio mu je to 13. prvenstveni gol u ovoj sezoni te je 23-godišnji srpski napadač ponovno vodeći strijelac Hrvatski Telekom Prve lige.

Treba naglasiti kako 'modri' do pobjede nisu stigli lako, imala je Gorica u nekoliko akcija priliku šokirati vodeću momčad lige, ali na kraju je ipak presudila individualna kvaliteta. Marina, Lovrić, Suk i Čabraja pošteno su namučili obranu Dinama i golmana Zagorca koji je do kraja ipak uspio sačuvati svoju mrežu.

'Modri' su ovom pobjedom stigli na 64 boda, 20 više od druge ispred Rijeke koja ima utakmicu manje. Gorica je s 38 bodova na šestom mjestu s dva boda manje od petoplasiranog Hajduka.