ŠVEĐANIMA ZAVRŠNICA

Rukometaši poraženi u generalki za London

12.07.2012 u 23:43

Hrvatska rukometna reprezentacija je u Rijeci doživjela poraz od rivala iz Švedske rezultatom 33:32 (16:16) u posljednjoj utakmici uoči odlaska na Olimpijske igre u London

Hrvatska je pred punom dvoranom u Rijeci većim dijelom utakmice imala rezultatsku prednost, ali u dvoboju s manjim obrambenim intenzitetom Šveđani su ostali uporni i upisali vrijednu pobjedu protiv jakog domaćina.

Hrvatska je u drugom poluvremenu u nekoliko navrata imala i po tri pogotka prednosti, ali posljednjih deset minuta otišlo je na stranu gostiju i Hrvatska se našla u poziciji lovca. Imala je momčad Slavka Goluže napad za izjednačenje, ali Denis Buntić nije uspio zabiti i minimalni zaostatak ostao je aktualan do posljednjeg zvižduka.

Po pet golova zabili su Ivan Čupić, Zlatko Horvat, Blaženko Lacković, Manuel Štrlek i Igor Vori, dok je Švedsku predvodilo desno krilo Niclas Ekberg sa šest postignutih pogodaka bez ijednog promašaja.