KVALIFILACIJE ZA SP

Ronaldova četiri gola, Belgija lako protiv BiH

07.10.2016 u 22:45

U petak je nastavljeno drugo kolo europskih kvalifikacija za odlazak na SP u Rusiju 2018. godine. Iako se očekivalo više neizvjesnosti, Belgija je bez problema dobila Bosnu i Hercegovinu. Baš kao i Francuska Bugarsku. No, najvše pozornosti privukla su četiri gola Cristiana Ronalda, od kojih je prva dva dao u samo četiri minute dvoboja protiv Andore

U njazanimljivijoj utakmici večeri kvalifikacija za SP 2018 Belgija je u Bruxellesu pobijedila BiH s 4:0, dok su uvjerljive domaće pobjede ubilježili Francuska i Nizozemska.

BiH je 'potopljena' u Bruxellesu, a Belgijanci su mogli doći i do uvjerljivije pobjede jer je BiH odigrala jednu od svojih najslabijih utakmica.

U 26. minuti autogol je postigao Spahić, a tri minute kasnije nakon greške bivšeg hrvatskog reprezentativca Jajala na 2:0 je povećao Hazard.

U 60. minuti Alderweireld je povećao na 3:0, a u 79. Romelu Lukaku postiže gol za 4_0.

Francuzi su u Parizu gubili od Bugara s 0:1 od šeste minute, a onda su dokraja prvog dijela nanizali tri gola, da bi u drugom dijelu postigli još jedan za konačnih 4:1.

Nizozemska je s 4:1 kod kuće porazila Bjelorusiju uz dva gola Promesa, dok su u Budimpešti Švicarci pobijedili Mađare s 3:2 pogotkom Stockera u 90. minuti.

Cristiano Ronaldo
je postigao čak četiri gola u domaćoj pobjedi Portugala nad nejakom Andorom od 6-0.

SKUPINA A

Francuska - Bugarska 4:1 (Gameiro 23, 59, Payet 26, Griezmann 38/Aleksandrov 6pen)
Luksemburg - Švedska 0:1 (Lustig 58)
Nizozemska - Bjelorusija 4:1 (Promes 15, 31, Klaasen 56, Janssen 64/Rios 46)

LJESTVICA: Francuska, Nizozemska i Švedska po 4 boda, Bugarska 3, Luksemburg i Bjelorusija po 1.