12.08.2014 u 20:35

• +5

UEFA Superkup, Real Madrid - Sevilla

Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

U Cardiffu se u utorak na stadionu Millenium (20,45 sati) igra utakmica UEFA Superkupa u kojoj sa sastaju europski prvak Real Madrid i pobjednik Europske lige Sevilla. Tekstualni prijenos pratite na tportalu

Real Madrid - Sevilla 2:0

90+3' - kraj utakmice
90+2' - pritisak seville u završnici, ali nema nipočasnog gola
90' - Krychowiak je snažno pucao s 20-ak metara, Casillas je odbio
85' - sve više pogrešaka s obje strane, Real rutinski održava veliku prednost
80' - nemoćna je Sevilla, ne može pronaći ni najmanju rupu u obrani 'kraljevskog kluba'
73' - Modrić je prsima primirio loptu, a onda opalio s 25 metara, ali nije bio precizan
71' - Modrićeva odlična akcija, pretrčao je od svojeg gola, a prije toga je atraktivno petom vratio loptu Kroosu, u šesnaestercu Seville kombinirao je s Benzemom koji je pucao preko grede
67' - fantastičan udarac Jamesa Rodrigueza s lijeva iskosa, Beto je sjajnom reakcijom spasio svoju momčad
64' - Benzema je lukavo pucao sa 16 metara, a Beto krajnjim naporom obranio
61' - imala je Sevilla kratko razdoblje dominacije, ali bez konkretnog učinka
56' - Real i dalje pritišće, želi zabiti i treći gol kojim bi definitivno riješio pitanje pobjednika, Modrić je želio pronaći Benzemu u kaznenom prostoru, ali njegov plan su osujetili Sevillini braniči
49' - 2:0 - GOOOL - Benzema je pronašao Ronalda, a Portugaalc je snažnim udarcem probio Beta

Drugi gol Ronalda

46' - počelo je drugo poluvrijeme

45' - kraj prvog dijela
42' - Vitolo je požutio nakon starta na Ronaldu
39' - Rodriguezov ubačaj završio je u rukama Beta, Real je puno opasniji s lijeve strane od kuda dolazi većina centaršutova
34' - nevjerojatne pogreške u Realovoj obrani, Casillas je spasio Real, jer je iz blizine zaustavio udarac Carrica
30' - 1:0 - GOOOL - ubačaj Balea s lijeve strane na drugu vratnicu gdje je Ronaldo koji s par metara šalje loptu u mrežu

Ronaldov gol

26' - Benzema je pronašao Ronalda, on se u trku oslobodio čuvara, izašao pred Beta, a Sevillin golman skinuo je zicer
20' - pogreška Carvajala, Vitolo je ušao u kazneni prostor, pucao u bliži kut Casillasa koji je izbio u korner
18' - brz napad Reala preko lijeve strane, ubačaj na drugu vratnicu, a Bale je uspio nekako zahvatiti loptu, vratar Seville bio je oprezan
14' - Ronaldov slobodnjak sa ruba kaznenog prostora, a lopta je nekoga dirala i završila u korneru poslije kojeg je Sevilla otklonila opasnost
10' - zasad jedno veliko ništa, nismo vidjeli niti jednu ozbiljniju situaciju
4' - prve minute su pokazale kakvu ćemo utakmicu gledati, Real će imati loptu u svojim nogama, a Sevilla će vrebati priliku iz kontre, prvi udarac iz daljine djelo je Ronalda, ali preslabo
1' - počela je utakmica

Real: Casillas, Carvajal, Ramos, Pepe, Coentrão, Modrić, Kroos, Ronaldo, Bale, James, Benzema
Sevilla: Beto, Fazio, Navarro, Pareja, Coke, Krychowiak, Carriço, Suárez, Vitolo, Parreu, Bacca

I Real (2002.) i Sevilla (2006.) su ovaj trofej osvojili po jednom. Dodajmo kako bi Luka Modrić mogao postati šesti hrvatski nogometaš koji je podigao pokal za pobjednika europskog Superkupa, prije njega to je uspjelo Zvonimiru Bobanu (Milan), Igoru Bišćanu (Liverpool), Dariju Šimiću (Milan), Ivici Križancu (Zenit) i Mariju Mandžukiću (Bayern).

'Neki stručnjaci su već naglasili da je naša prednost u odnosu na Real fizička sprema i tu se moram složiti s njima jer su iza nas odlične pripreme i čini mi se da pucamo od snage. Većina igrača Madrida bila je na Svjetskom prvenstvu, nakon čega su otišli na odmor i naravno da će njima trebati više vremena za ulazak u pravu formu što bi se ovog puta moglo pokazati prednošću za nas. Imamo jako dobru priliku uzeti još jednu titulu i napravit ćemo sve da odlično otvorimo sezonu,' rekao je ofenzivac Sevillle Vitolo.

'Kroos je samo pet posljednjih dana radio s momčadi, ali igrat će protiv Seville, baš kao i James Rodriguez. Jako sam zadovoljan sa oba transfera i baš se radujem vidjeti na djelu naša nova pojačanja koja će nam donijeti novu kvalitetu,' otkrio je neke karte trener Reala Carlo Ancelotti.