SERIE A - 18. KOLO

Roma primila dva gola u sudačkoj nadoknadi

06.01.2010 u 17:20

Nogometaši Juventusa otvorili su godinu pobjedom na gostovanju kod Parme 2:1 u susretu 18. kola Serie A, dok je Roma ispustila vodstvo 2:0 kod Cagliaria primivši dva gola u sudačkoj nadoknadi

Golove ze Juve postigli su Hasan Salihamidžić (3) i Paolo Castellini (39-autogol), dok je strijelac za Parmu bio Nicola Amoruso (25). Juve je od 73. minute igrao bez isključenog Martína Cáceresa.

Roma je golovima Davida Pizarra (52-11m) i Simone Perrotte (65) sve do 90. minute vodila 2:0, no u sudačkoj nadoknadi Cagliari je izjednačio golovima Lopeza (90+1) i Danielea Contia (90+3).

Sampdoria i Palermo su odigrali bez pobjednika, a za goste je od 57. minute igrao hrvatski napadač Igor Budan.

Siena je u derbiju Toskane teško stradala od Fiorentine (1:5), a za domaćine je od 46. minute igrao hrvatski nogometaš Mate Jajalo.

Težak poraz doživio je i Livorno na gostovanju u Rimu kod Lazia (1:4), a za Livorno je od 19. minute igrao Dario Knežević.

Na ljestvici vodi Inter (42) ispred Juventusa (33), Milana (31) i Napolia (30). Na začelju je Siena (12).

REZULTATI:

Cagliari - Roma 2:2 (Lopez 90+1, Conti 90+3 / Pizarro 52-11m, Perrotta 65)
Atalanta - Napoli 0:2 (Quagliarella 7, Pazienza 58)
Parma - Juventus 1:2 (Amoruso 25 / Salihamidžić 3, Castellini 39-11m)
Sienne - Fiorentina 1:5 (Maccarone 85-11m / Kroeldrup 5, Santana 29, Gilardino 36, 66, Mutu 79)
Catania - Bologna 1:0 (Spolli 81)
Lazio - Livorno 4:1 (Floccari 48,54, Rocchi 72, Kolarov 90+1 / Bergvold 7)
Sampdoria - Palermo 1:1 (Cassano 42 / Cavani 41)
Bari - Udinese 2:0 (Meggiorini 6, Barreto 68)