turska liga

Robert Prosinečki do važne pobjede u borbi za ostanak u ligi; derbi Trabzona i Bašakšehira bez pobjednika

15.03.2020 u 16:46

Veliki derbi u 26. kolu turske Super lige odigrale su vodeće momčadi na prvenstvenoj ljestvici - Trabzonspor i Bašakšehir. Završio je 'miroljubivo', 1:1...

Momčadi su u derbi ušle s prvog mjesta. Imale su po 52 osvojena boda, pa tako i nakon ovog susreta nastavljaju borbu za titulu prvaka.

Mreže su se u derbiju tresle samo u drugom poluvremenu, a golovi su pali u razmaku od samo sedam minuta.

Bašakšehir je inicijativu u uvodnim minutama drugog dijela utakmice kapitalizirao u 56. minuti. Edin Višća je proigrao za Dembu Ba, a ovaj lijepo pogađa za vodstvo gostiju.

Vodstvo Bašakšehira trajalo je samo sedam minuta. Nakon nekoliko opasnih napada Trabzonspora, Martin Škrtel u 63. minuti griješi. Nespretnom reakcijom iskusni češki stoper šalje loptu u vlastitu mrežu za izjednačenje rezultata na 1:1.

Do važne pobjede u borbi za ostanak stigao je Robert Prosinečki sa svojim Kayserisporom. Na svom terenu, ali pred praznim tribinama, slavio je 2:1 protiv Yeni Malatyaspora.

Muris Mešanović je u 22. minuti zabio za 1:0, Pedro Henrique zabija za 2:0 u 42. minuti, a dodajmo kako je asistent kod oba gola, Mensah, promašio penal u nadoknadi prvog dijela utakmice.

Za konačnih 2:1 zabio je Kjartansson u 70. minuti utakmice.

U prvoj postavi Kayserispora zaigrao je bivši veznjak Osijeka i Rijeke Zoran Kvržić, a s klupe je u 81. minuti ušao bivši igrač Dinama Mario Šitum.

Kayserispor je i dalje posljednji s 22 osvojena boda, no od zone spasa dijele ga samo tri boda...

Od 17 sati igra se veliki derbi između Galatasaraya i Bešiktaša...