SAD - HRV 2:1

Rizik se isplatio, Dodig i Čilić 'pomeli' Bryane

17.07.2016 u 01:33

Veliki rezultatski zaostatak od 0:2 za domaćinima, tenisačima SAD-a, natjerali su izbornika hrvatske Davis Cup reprezentacije Krajana da u okršaju parova traži spas te je umjesto Draganje, Dodigu pridružio Čilića. Hrvatski je par dobio braću Bryan sa 6:2, 2:6, 6:2, 6:4 i smanjio na 1:2 pa će se o polufinalistu odlučivati u nedjelju

Nakon poraza u oba pojedinačna meča u petak, izbornik hrvatske reprezentacije Željko Krajan u igri parova dao je priliku našim najjačim adutima, Marinu Čiliću i Ivanu Dodigu. I pogodio je jer su Međugorci uspjeli dobiti braću Bryan, jedan od najboljih svjetskih parova ikad.

Hrvatski dvojac dobio je prvi set sa 6:2, potom su s istim rezultatom braća Bryan dobila drugi set.

U trećem setu bilo je jednako uzbudljivo, s time što je naš par čak tri puta oduzimao servis suparnicima, a oni našem paru jednom. Ipak, i to je bilo dovoljno za još jednom - sigurnih 6:2.

Konačni, treći poen u ovom meču dobili su naši u četvrtom setu, kojeg su nakon 41 minute igre dobili sa 6:4.

U nedjelju bi prema rasporedu prvi na teren trebali Čilić i Isner, a nakon njih Ćorić i Sock.

S obzirom na Marinovo 'buđenje', potpuni preokret ne bi bio iznenađenje.

Pobjednik iz ovog okršaja u polufinalu će igrati protiv boljeg iz sraza Francuske i Češke, s time što Francuzi u treći dan ulaze s prednošću 2:1.