heber čovjek odluke

Rijeka usred Splita održala nogometnu lekciju očajno slabom Hajduku!

17.09.2017 u 18:52

U derbiju 9. kola HT Prve lige nogometaši Rijeke na Poljudu su pobijedili Hajduk rezultatom 2:0, zahvaljujući Heberu koji je bio dvostruki strijelac...

Rijeka je još jednom održala nogometnu lekciju Hajduku i praktički ga već sredinom rujna izbacila iz utrke za titulu prvaka. Momčad Matjaža Keka na Poljudu je dominirala većim dijelom utakmice, dok su Splićani odigrali jednu od svojih najslabijih utakmica pod Joanom Carrillom pa ni nisu zaslužili ništa drugo osim bolnog poraza, a čini se da će im Nikola Vlašić jako nedostajati u nastavku sezone.

• +5
HT Prva liga, 9. kolo: Hajduk - Rijeka Izvor: Pixsell / Autor: Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Ljubitelji nogometa u Splitu ove su nedjelje gledali derbi u kojem su gosti već u prvom poluvremenu pokazali da će ih biti jako teško pobijediti. Rijeka je bila ta koja je imala prilike u prvih 45 minuta, dok Hajduk nije niti jednom pucao u okvir gola.

Riječani su svoju terensku dominaciju okrunili u 24. minuti kada je Zuta odlično probio lijevu stranu, a Heber još bolje pogodio pod gredu i iz blizine svladao Stipicu.

Hajduk - Rijeka 0:1 (Heber 24) Autor: YouTube

U drugom poluvremenu Carrillo je uveo Ohandzu i igra Hajduka je malo živnula, no kamerunski napadač brzo se ozlijedio. U 58. minuti Rijeka je ponovo zabila, nakon što je Mišića nadmudrio Borju Lopeza na desnoj strani i ubacio za Gavranovića čiji je udarac Stipica obranio, no nije mogao onaj Hebera nakon odbijene lopte.

Hajduk - Rijeka 0:2 (Heber 58) Autor: YouTube

Imao je zatim Hajduk ipak nekoliko prilika ublažiti rezultat, ali Prskalo je vješto sačuvao svoju mrežu, na razočaranje splitske publike koja je glasnim zvižducima ispratila izlazak iz igre zvučnog pojačanja Huga Almeide koji u debiju nije mnogo toga dobrog napravio na terenu.

Nakon posljednjeg sudačkog zvižduka Rijeka je mogla proslaviti pobjedu i zadržavanje priključka s Dinamom za kojim zaostaje četiri boda, dok Hajduk nakon novog neuspjeha kaska već devet bodova za 'modrima' i malotko vjeruje da bi mu se u nastavku sezone mogao približiti. Barem ne ovakvom igrom...

Hajduk - Rijeka, izjave trenera Autor: YouTube