HT PRVA LIGA - 30. KOLO

Rijeka preživjela teško gostovanje; pogledajte taj gol koji je gurnuo Istru bliže Drugoj ligi

17.04.2018 u 21:57

U prvoj utakmici 30. kola Hrvatski Telekom Prve lige, na stadionu Aldo Drosina u Puli, Rijeka je svladala Istru 1961 1:0, a strijelac je bio Zoran Kvržić

'Jezikova juha' Matjaža Keka prema svojim igračima urodila je plodom i aktualni hrvatski prvak vratio se na pobjednički kolosijek nakon neugodnog i senzacionalnog poraza od Rudeša.

Rijeka je kod regionalnog rivala stigla do tri boda te se približila Hajduku na drugoj poziciji na samo bod zaostatka te je usput svojeg 'susjeda' ostavila na devetom mjestu s istim brojem bodova koliko ima i posljednja Cibalia (24).

• +27
Istra 1961 - Rijeka, 30. kolo HT Prve lige, 2017/18. Izvor: Pixsell / Autor: Nel Pavletic/PIXSELL

Već u prvoj minuti gosti su mogli do gola, ali je udarac Acostyja zaustavila vratnica. Nakon toga uslijedila je ravnopravna bitka u kojoj su domaći nogometaši trkom pokušavali parirati kvalitetnijem suparničkom sastavu. I to im je dobro išlo, jer se na odmor otišlo bez pogodaka.

Istra 1961 – Rijeka 0:1, 30. kolo 2017./18. (sažetak) Izvor: Društvene mreže

I nastavak je velikom prilikom otvorila Rijeka, ali je Puljić iz izgledne situacije pucao pored gola. No u drugom poluvremenu gostujuća momčad je bila sve opasnija, sve je jače pritiskala obruč oko Istre. Prijetili su Acosty pa Čolak, pa opet Acosty...

Na semaforu je svjetlilo 0:0 sve do 76. minute, a tada se dogodio trenutak koji je razveselio Armadu. Acosty je ubačaj Raspopovića smirio prsima. Iveša je izašao s gola, lopta je došla do Hebera čiji je udarac blokirao branič Istre, a Kvržić je odbijanac pospremio loptu u mrežu. Sretno i spretno za pokazalo se konačnih 0:1.

Istra 1961 – Rijeka 0:1, Kvržić 76' Izvor: Društvene mreže

Inače, ovo je treća pobjeda aktualnog prvaka nad Istrom ove sezone, dok su jednom slavili Puljani i to je jedini njihov trijumf protiv Rijeke u zadnjih 20 međusobnih susreta.

Istra 1961 – Rijeka 0:1, 30. kolo 2017./18. (izjave) Izvor: Društvene mreže