POSLIJE DRAME NA +5

Rijeka povela golom koji je prvo poništen; Istru spasio penal!

22.04.2017 u 21:07

U drugoj subotnjoj utakmici 29. kola MAXtv Prve lige na stadionu Aldo Drosina u Puli su Istra 1961 i Rijeka odigrali 1:1

Dinamo je kiksao u derbiju protiv Hajduka na Maksimiru (0:2), ali posrtaj prvaka Rijeka je samo djelomično iskoristila. Naime, vodeća momčad prvenstva povećala je prednost u odnosu na branitelja naslova na pet bodova, ali Kekova družina pred tri tisuće gledatelja (od toga više od pola gostujućih navijača) propustila je pobijediti Istru 1961 te otići na sedam bodova viška.

Rijeka je bila bolja, imala više prilika, ali je borbeni domaćin zasluženo došao do remija te tako prekinuo crni niz protiv Riječana. Naime, gosti su dobili njihovih zadnjih osam dvoboja uz gol razliku 15-1.

• +6
Istra 1961 - Rijeka, 29. kolo MAXtv Prve lige Izvor: Pixsell / Autor: Dusko Marusic/PIXSELL

Rijeka se od prve minute pokušavala nametnuti, ali Puljani su primirili goste. Tako je bilo sve do 38. minute, a zatim je došao jedan ubačaj s desne strane koji je Bezjak prebacio na Gorgona, a ovaj je iz blizine zatresao mrežu. Pomoćni sudac je prvo podigao zastavicu, ali je nakon razgovara sa glavnim sucem Franom Jovićem iz Zagreba na kraju pogodak priznat. Nama izgleda da je ova odluka bila ispravna.

Istra 1961-Rijeka 0:1, Gorgon 38'

U nastavku je krenula opet Rijeka, no gosti su poslije 55. minute upali u 'crnu rupu'. Istra je došla do daha, prvo prijetila preko Lucija, a nakon toga u 58. došla i do penala. Lopta je u ruku pogodila Gorgona, a sudac je opravdano pokazao na bijelu točku. Kazneni udarac sigurno je realizirao Gržan.

Istra 1961-Rijeka 1:1, Gržan 58' (11m)

Poslije toga domaći nogometaši su se povukli u obranu i čekali priliku iz kontre. Rijeka je pritiskala, Gavranoviću je poništen gol zbog zaleđa (opravdano), Andrijašević je imao par zicera s glavom, probijao je Vešović, pucao Mišić, ali Istra je izdržala za konačnih 1:1 te tako svojoj najvjernijoj navijačkoj skupini 'Demoni' osvojenim bodom čestitala 25. rođendan.

Istra 1961-Rijeka 1:1, 29.kolo 2016./17. (sažetak)