SENZACIJA na DERBIJU

Hajduk šokirao Dinamo i gurnuo titulu prema Rijeci

22.04.2017 u 17:18

U najzanimljivijoj utakmici 29. kola MAXtv Prve lige, najvećem hrvatskom derbiju, na Maksimiru pred oko 15 tisuća gledatelja Hajduk je šokirao Dinamo s 2:0 i tako gurnuo naslov prvaka prema Rijeci

Hajduk je stigao do jedne od najslađih pobjeda protiv Dinama, tek pete na Maksimiru u njegovih 40 gostovanja. Veliko iznenađenje kreirali su strijelci Erceg i Futacs, ali i vratar Stipica koji je svojim obranama izludio domaće nogometaše, a posebno Soudanija.

Ovaj neočekivani trijumf 'bilih' kod najvećih rivala, kod kojih nisu slavili od 2008., burno se proslavio i kod vodeće momčadi prvenstva Rijeke pa je sada klub s Rujevice još korak bliže prvom naslovu u povijesti.

• +18
Dinamo - Hajduk, 29. kolo MAXtv Prve lige Izvor: Cropix / Autor: Goran Mehkek / CROPIX

Što se tiče same utakmice, Petev je iznenadio sastavom te je na teren poslao jedanaestoricu bez Sammira i Ćorića. Aktualni hrvatski prvak je od početka pritisnuo, nametnuo se i imao terensku incijativu, ali bez velikih prilika, a najviše je pokušavao Guilherme.

Hajduk, obrambeno orijentiran, zaprijetio je preko Hamze čiji je oštar udarac s 25 metara Livaković krajnjim naporom izbacio u korner, a nešto kasnije uzvratio je Soudani poluškaricama koje je zaustavio Stipica.

U 29. minuti gosti su stigli do pogotka. Futacs je glavom spustio loptu Anti Ercegu čiji je prvi pokušaj Livaković obranio, ali je Hajdukov napadač iz drugog zatresao mrežu. Odmah poslije primljenog gola Petev je u igru poslao Sammira.

Dinamo - Hajduk 0:1, Erceg 29'

Najbliže izjednačenju Dinamo je bio u 36. minuti kada je Soudani atraktivnim volejem s 12 metara silovitim udarcem pogodio gredu od koje se lopta odbila nekoliko centimetara ispred gol linije, s koje ju je pokupio golman Stipica.

U nastavku je Dinamo apsolutno zagospodario terenom i u tom periodu igre Hajduk nije uputio ni jedan udarac prema Livakovićevu golu.

Dinamo-Hajduk 0:2, 29.kolo 2016./17. (izjave)

S druge strane, Soudani je prijetio u 47., 53. i 66., ali svaki put ukazao se čudesni Stipica koji je spašavao goste. Najbolji pojedinac u redovima Hajduka uspio je sačuvati svoju mrežu i u 74. minuti, kada je nogom zaustavio udarac Ćorića iz blizine.

Pobjedu Hajduka potvrdio je Futacs u 90. minuti, a asistent je bio Kožulj koji je iskoristio pogrešku Pivarića.

Dinamo - Hajduk 0:2, Futacs 90'

Bio je to ukupno 80. derbi u HNL-u, Dinamo je pobijedio 36 puta, Hajduk je sada na 23 trijumfa, a 20 susreta završilo je remijem.

DINAMO: Livaković - Šitum, Perić, Lešković, Pivarić - Knežević (od 32. Sammir), Moro (od 59. Gojak) - Soudani, Antolić, Guilherme (od 59. Ćorić) - Hodžić. Trener: Ivajlo Petev.

HAJDUK: Stipica - Tudor (od 85. Ismajli), Nižić, Terzijev, Memolla - Jefferson, Savvas, Hamza - Vlašić (od 62. Kožulj), Erceg (od 46. Bašić) - Futacs. Trener: Joan Carrillo.