Nogometaši Rijeke plasirali su se u treće pretkolo, jer su i drugi puta svladali Gziru United, nakon 2:0 na Malti, sada je bilo 1:0. Nakon Rijeke prolaz je izborio i Osijek koji je u Gradskom vrtu svladao Pogon 1:0

Rijeka: Labrović; Vukčević, Smolčić, Galović, Escoval, Tomečak, Ampem, Pavičić, Čerin, Abass, Drmić

Gzira United: Haber; Thiaguinho, Mentz, Borg, Nevin, Pisani, Mendoza, Scerri, Correa, Samuray, Davis

Osijek - Pogon 1:0

• 90' - kraj, Osijek je u trećem pretkolu, jer je u Poljskoj odigrao 0:0
  • 87' - Nejašmić si je lažnjakom' omogućio udarac s 15 metara, a Stipica je iz lijevog kuta odbio loptu
  • 86' - udarac Osijekovog Hiroša sa šest metara je blokiran
  • 82' - Mierezu je malo nedostajalo jedan ubačaj s lijeve strane 'skrene' prema Stipici.
  • 72' - nesporazum Ivušića i Miloša zamalo je iskoristio Carlos, no samo korner za goste.
  • 62' - Kleinheisler je opet zaprijetio, ali zamalo pored lijeve vratnice
  • 58' - Kozlowski je najopasniji igrač Pogona, ali je Ivušić spreman na njegove pokušaje
  • 53' - Bočkaj je bio u obećavajućim situacijama, ali odabrao je kriva riješenja
  • 46' - ulazimo u drugo poluvrijeme, na tribinama je 3816 gledatelja s kupljenim ulaznicama
  • 45' - završeno je prvo poluvrijeme
  • 45' - kakva prilika za goste. Carlos je asistirao Zahoviću koji je atraktivno pucao petom s ruba peterca, ali je Ivušić sjajnim refleksom spriječio izjednačenje
  • 44' - GOOOL - strijelac je Kleinsheisler. Bohar je s desnog krila ušao u šesnaesterac i onda idealno odigrao povratnu loptu u sredini. S nekih desetak metara Kleinheisler je vrlo precizno po travi pogodio lijevi kut!
  • 42' - udarac Kleinheislera s 12 metara, lopta je nažalost pogodila Bohara
  • 28' - Mierez je najaktivniji kod Osijeka, ali zasad ga obrana gostiju dobro zaustavlja
  • 23' - čvrsta je to utakmica, igra se dosta oprezno, nekako imamo osjećaj da ovdje ne može biti puno golova
  • 15' - pucao je Bočkaj iz 'slobodnjaka' s više od 20 metara, ali nije bilo poteškoća za Stipicu
  • 9' - prvi udarac je uputio Pilj, ali preko gola
  • 1' - počinje utakmica u Gradskom vrtu, ajmooo Osijek

Osijek: Ivušić; Miloš, Lončar, Škorić, Jurčević, Kleinheisler, Jugović, Pilj, Bočkaj, Bohar, Mierez

Pogon: Stipica; Bartkowski, Triantafyllopoulos, Zech, Mata, Kowalczyk, Kozlowski, Dabrowski, Carlos, Kurzawa, Zahovič

• +11
Osijek - Pogon, 2. pretkolo Konferencijske lige, 2021/22. Izvor: Pixsell / Autor: Davor Javorovic/PIXSELL
  • +11
Rijeka - Gzira United, 2. pretkolo Konferencijske lige, 2021/22. Izvor: Pixsell / Autor: Nel Pavletic/PIXSELL
  • 90’

Kraj utakmice

• 84’

Pokušaj Jeffersona iz Gzire glavom otišao je pored gola

• 78’

Liber se našao u odličnoj prilici, ali Haber je prvo ime Maltežana, zaustavio je i taj udarac

• 71’

Sjajan udarac Pavičića, vratnica je spasila goste

• 68’

Na Rujevici je službeno 2187 gledatelja

• 62’

Sjajan okret Pavičića u kaznenom prostoru, ali udarac je išao ravno u vratara Habera

• 52’

Gzira prijeti, ali pokušaj Maltežana završio je u bloku

• 46’

Drugo poluvrijeme

• 45’

Kraj prvog dijela na Rujevici

• 45’

Gosti su zaprijetili, Labrović je otišao izvan gola, ali je lopta prošla pored vratnice