HT PRVA LIGA

Rijeka i bez novog trenera prošla Varaždin te zasjela na vrh prvenstvene ljestvice

U utakmici 10. kola Prve HNL Rijeka je kao gost nadigrala Varaždin s 2-0 (2-0) i učvrstila se na trećem mjestu ljestvice

U Varaždinu je Rijeka došla do prve pobjede nakon smjene trenera, no ona se neće pripisati novom treneru Simonu Rožmanu koji je izostao zbog suspenzije koju je zaradio u slovenskim Domžalama, a umjesto njega je na klupi bio prvi pomoćnik Aleš Kačičnik.

• +6
Hrvatski Telekom Prva liga, 10. kolo, NK Varaždin - HNK Rijeka Izvor: Pixsell / Autor: Marko Jurinec/PIXSELL

Rijeka je povela u 12. minuti kada je Portugalac Joao Escoval iz gužve zabio svoj prvijenac u NHL-u, a 36. minuti Tibor Halilović je preciznim udarcem nakon kornera povećao na 2-0.

Izvor: Društvene mreže / Autor: Vimeo

U 69. minuti igrač Varaždina Neven Đurasek dobio je crveni karton, a Riječani unatoč brojnim prilikama nisu uspjeli postići još neki gol.

Rijeka je treća s 18 bodova, bodom manje od Hajduka.

Varaždin-Rijeka0:2
Slaven Belupo-Osijek19:00