francuska liga

Rennes i Lovro Majer gostujućom pobjedom ostali u igri za plasman u Ligu prvaka

26.02.2023 u 19:14

U susretu 25. kola francuskog nogometnog prvenstva Rennes je na gostovanju pobijedio Nantes 1:0 ostavši u igri za plasman u Ligu prvaka

Gol odluke zabio je Jeremy Doku u 19. minuti. Hrvatski reprezentativac Lovro Majer igrao je za domaći sastav do 64. minute.

Rennes se ovom pobjedom vratio na peto mjesto s 46 bodova, četiri manje od Monaca i Lensa, na trećoj i četvrtoj poziciji. Na prva dva mjesta su PSG s 57 i Marseille s 52 boda, a upravo će ova dva kluba večeras igrati na Velodromeu.

Važne bodove je dohvatio i Ajaccio koji je u derbiju začelja prekoretom slavio protiv Troyesa 2:1.

Mama Balde je doveo goste u vodstvo u 23. minuti, no rezultat su okrenuli Youcef Belaili (62-11m) i Mounaimi El Idrissy (68).

Prvom pobjedom u zadnja četiri kola i tek drugom u zadnjih devet kola, Ajaccio je skočio na 17. mjesto s 21 bodom, koliko ima i Auxerre koji se nalazi u zoni spasa stepenicu više.