čudesna utakmica

Remi Hajduka i Dinama u nevjerojatnom derbiju na Poljudu!

21.10.2017 u 21:07

Nogometaši Hajduka u derbiju 13. kola HT Prve lige odigrali su 2:2 s Dinamom, u nevjerojatnoj utakmici u kojoj su tri pogotka pala nakon 89. minute...

Uživali smo u jednom od najboljih derbija Hajduka i Dinama posljednjih godina. Na Poljudu se smiješila pobjeda Splićanima, a onda i gostima, no na kraju je utakmica završila bez pobjednika, u dramatičnoj završnici kakva se rijetko viđa.

• +7
HT Prva iga, 12. kolo: Hajduk - Dinamo Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Cagalj/PIXSELL

Gledatalji u Splitu svjedočili su utakmici u kojoj su zbilja mogli uživati. Hajduk je znatno bolje otvorio susret i već na samom početku preuzeo kontrolu igre. Prvu veliku priliku imao je u 18. minuti kada je Toma Bašić odlično izveo slobodni udarac, no već savladanog Livakovića spasila je greda.

Autor: YouTube

Još bolju šansu imao je Hamza nakon dodavanja Ohandze u 21. minuti, jer je ostao potpuno sam, no njegov snažan udarac nije završio u okviru gola.

Hajduk - Dinamo, šansa Hamze 21' Autor: YouTube

Dinamo je nakon skromnih pola sata napokon dočekao svoju priliku, no Soudani koji se tada odlično oslobodio braniča nije uspio s lijeve strane provući loptu pokraj Stipice.

Hajduk - Dinamo, Soudanijeva šansa 30' Autor: YouTube

Splićani su bolju igru u prvom poluvremenu okrunili pogotkom u 38. minuti, kada je nakon ubačaja Hamze loptu u gol proslijedio Ante Erceg, za vodstvo domaćih i oduševljenje na tribinama.

Hajduk - Dinamo 1:0 (Erceg 38) Autor: YouTube

U drugom poluvremenu Dinamo je izgledao odlučnije, a veliku priliku propustio je Hodžić u 52. minuti kada je nakon asistencije Sose izašao sad pred Stipicu, ali domaći golman uspio mu je obraniti iz blizine. Imao je Hajdukov vratar mnogo posla i u 75. minuti, kada je pred njega izbio Olmo, ali i njega je uspješno zaustavio.

Kad su svi već pomislili da je sve riješeno, Benković je glavom u 89. minuti izjednačio nakon što mu je glavom proslijedio loptu Soudani.

Hajduk - Dinamo 1:1 (Benković 89) Autor: YouTube

No, to nije bilo sve. Samo dvije minute kasnije Ademi je probio lijevu stranu i ubacio za Henriqueza, a Dinamo je stigao do potpunog preokreta.

Hajduk - Dinamo 1:2 (Henriquez 90+1) Autor: YouTube

Poljud je potpuno zanijemio, ali tijekom sedam minuta sudačke nadoknade Hajduk je uspio postići pogodak za 2:2. Strijelac je ponovo bio Ante Erceg, nakon što je penal izborio Kožulj u duelu sa Stojanovićem.

Hajduk - Dinamo 2:2 (Erceg 90+3) Autor: YouTube

Minutu kasnije Erceg je tražio najstrožu kaznu nakon još jednog dvojbenog duela u kaznenom prostoru, no sudac Pejin ovaj je put pokazao nek se igra dalje, a derbi je završio bez pobjednika.

Hajduk - Dinamo, Erceg traži penal Autor: YouTube

To znači da na ljestvici Dinamo i dalje ima sedam bodova više od Hajduka, a šest od Rijeke koja se može približiti pobjedom protiv Osijeka u nedjelju...

Hajduk - Dinamo, izjave trenera Autor: YouTube