MODRIĆU OVACIJE

Real u golijadi potopio žutu podmornicu

08.02.2014 u 23:01

Real Madrid pobijedio je Villarrreal 4-2 u subotnjem srazu 23. kola španjolskog nogometnog prvenstva, iako je igrao bez najboljeg strijelca, suspendiranog Portugalca Cristiana Ronalda

Luka Modrić, kojemu su navijači u madridu ponovno u nekoliko navrata skandirali, odigrao je svih 90 minuta u domaćem sastavu koji je poveo već u 7. minuti golom Garetha Balea. Nakon što je u ranoj fazi utakmice zabio gol, Velšanin je u 25. minuti ubačenom loptom s desne strane asistirao Karimu Benzemi koji je iz blizine poentirao za 2-0. Bale je tom prilikom upisao svoju osmu ligašku asistenciju u 'kraljevskom klubu'. Gosti su u 43. minuti smanjili zahvaljujući projektilu Marija koji je zakucao loptu u gornji kut Lopezovog gola.

Jese Rodriguez u 64. minuti je zabio iskosa s lijeve strane za 3-1. U ovoj kalendarskoj godini je upisao jednako golova (5) i asistencija (3) u svim natjecanjima kao i Cristiano Ronaldo.

Gledatelji u Madridu mogli su uživati u divnoj utakmici

Meksikanac Giovani dos Santos vrlo lijepim pogotkom iz slobodnog udarca u 69. minuti je ponovno ubrizgao nadu navijačima ''žute podmornice'' da bi njihovi ljubimci mogli napraviti nešto značajno u Madridu, ali je dvojbe oko osvajanja bodova otklonio Karim Benzema svojim drugim golom na utakmici u 76. minuti. Naciljao je vrlo precizno u donji kut udarcem s ruba kaznenog prostora. Benzema je zabio barem jedan gol u svakoj od zadnjih šest ligaških domaćih utakmica svoje momčadi. Ukupno je u tih šest dvoboja postigao osam pogodaka.

Valencia je, vjerojatno inspirirana gostujućom pobjedom kod Barcelone u prošlom kolu 3-2, na svojoj Mestalli demolirala Betis s 5-0. Uspješan domaćin bio je i Rayo Vallecano, koji je s 4-1 svladao Malagu, Usprkos toj pobjedi, i dalje je u zoni ispadanja.

Primera, 23. kolo:

Valencia – Betis 5-0 (Mathieu 41, Alcacer 44, 68, Feghouli 62, Vargas 79)
Rayo Vallecano – Malaga 4-1 (Falque 26, 63 Arbilla 28, Larrivey 45 – 11m / Jakovenko 72)
Real Madrid – Villarreal 4-2 (Bale 7, Benzema 25, 76, Jese Rodriguez 64 / Mario 43, Dos Santos 69)