rakitić asistent

Real u derbiju napravio velik korak prema osvajanju titule u Primeri!

14.05.2017 u 22:04

Nogometaši Reala pobijedili su u 37. kolu Primere Sevillu na Santiago Bernabeuu rezultatom 4:1 i tako nastavili sigurno grabiti prema tituli. Luka Modrić susret je započeo na klupi, a Mateo Kovačić u udarnoj momčadi. Barca s Ivanom Rakitićem od prve minute pobjedom 4:1 protiv Las Palmasa zadržala je nadu...

Nakon ulaska u finale Lige prvaka 'kraljevski klub' može se posvetiti Primeri u kojoj nema pravo na poraz u završnim susretima ako želi do titule. Zinedine Zidane svejedno je hrabro ostavio na klupi ove nedjelje u derbiju protiv Seville neke prvotimce, uključujući i Luku Modrića.

Real protiv Andalužana nije imao problema i s uvjerljivih 4:1 pobijedio je u Madridu, uz dva gola Cristiana Ronalda, a zabio je i Kroos te Nacho, čiji je gol zbilja bio kontroverzan.

Mateo Kovačić počeo je u udarnoj momčadi, a Modrić ga je zamijenio u 72. minuti.

U isto vrijeme Barcelona je gostovala kod Las Palmasa i nije kiksala. Uz tri pogotka Neymara i jednog Suareza stigla je do trijumfa 4:1, a Ivan Rakitić upisao je asistenciju pa izašao iz igre tek u završnici.

Alen Halilović ušao je pak s klupe i zaigrao protiv bivšeg kluba u posljednjih dvadesetak minuta, no nije uspio pomoći Las Palmasu da izbjegne poraz.

Na ljestvici Primere Barca i Real su izjednačeni i ako tako ostane katalonski klub je prvak. Međutim, Madriđani imaju zaostalu utakmicu protiv Celte koju igraju u srijedu te gostovanje u Malagi u nedjelju. Ako u te dvije utakmice upišu pobjedu i remi titula će biti njihova...