• Zadnja izmjena 28.03.2012 09:59
  • Objavljeno 27.03.2012 u 22:56
Karim Benzema

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

Nogometaši madridskog Reala potvrdili su svoj status favorita na gostovanju na Cipru protiv najvećeg iznenađenja Lige prvaka APOEL-a. Momčad trenera Josea Mourinha u prvoj utakmici četvrtfinala slavila je 3:0 golovima Benzeme i Kakáa

Ciparska bajka u Ligi prvaka zvana APOEL čini se ipak dolazi svom kraju. Ciparski sastav pružio je odličan otpor madridskom Realu i tek u zadnjih 20 minuta gosti iz Madrida uspjeli su slomiti otpor žilavih domaćina.

Svjesni da ipak nisu na razini Reala, igrači APOEL-a su tračanjem i presingom odlično parirali 'kraljevskom klubu' koji praktički do pred sam kraj utakmice nije imao poštenu priliku. Tek onu Benzeme u 33. minuti kada je pucao iz blizine, ali preko gola.

Kako je vrijeme prolazilo igrači Reala su bili sve nervozniji, no trener Mourinho je pogodio s izmjenom kada je u 64. minuti umjesto Higuaina uveo Kaku koji se pokazao ključnim igračem za visoko slavlje 'kraljevskog kluba'. Prvo je u 74. minuti Kaká asistirao Benzemi za prvi pogodak, da bi se u 82. minuti Brazilac upisao u listu strijelaca nakon asistencije Marcela. Konačan rezultat postigao je Benzema svojim drugim pogotkom u posljednjim trenucima utakmice.

Unatoč uvjerljivom porazu APOEL je i u ovoj utakmici pokazao da je odlično organizirana momčad, koju uspješno vodi srpski trener Ivan Jovanović (49), kojemu je ovo drugi trenerski mandat u APOEL-u. Prvi mandat odradio je u razdoblju od 2003. do 2005., a od 2008. ponovno je na klupi nikozijskog kluba s kojim je osvojio tri naslova ciparskog prvaka. Uzvratna utakmica je 4. travnja na stadionu Santiago Bernabeu u Madridu.