'KRALJEVI' UVJERLJIVI

Real lako s Osasunom, dva Ronaldova 'projektila'

26.04.2014 u 22:20

U sklopu 35. kola španjolske Primere nogometaši Real Madrida rutinski su s 4-0 slavili protiv Osasune, dvama fantastičnim pogocima Cristiana Ronalda...

Portugalski se reprezentativac u potpunosti oporavio od ozljede koljena koja ga je mučila posljednjih mjeseca dana, a to se moglo vidjeti i u njegovom nastupu protiv davljenika Osasune. Cristiano Ronaldo je zabijao za Real u 6. i 52. minuti utakmice, oba puta neobranjivim "bombama" izvan kaznenog prostora.

Oba je puta s 20-ak metara iskosa s lijeve strane naciljao suprotne rašlje Osasunina gola, a bili su mu to 29. i 30. pogodak u sezoni. Portugalac je travnjak napustio u 62. minuti, kako bi sačuvao snagu za uzvratnu utakmicu polufinala Lige prvaka protiv Bayerna, koja je na rasporedu idućeg tjedna.

Isti je potez trener Carlo Ancelotti povukao i u slučaju Angela Di Marije i našeg Luke Modrića, koji su travnjak napustili 74., odnosno 67. minuti utakmice.

Real je sredio Osasunu

Treći je pogodak glavom, nakon ubacivanja Di Marije, postigao Sergio Ramos, dok je točku na i pobjedi "kraljevskog kluba" stavio Daniel Carvajal, nakon druge asistencije Isca. Dvije je asistencije upisao i ranije spomenuti Di Maria.

U ranije odigranoj utakmici Getafe je na svom travnjaku s minimalnih 1-0 slavio protiv Malage, čime je poslao posljednjeplasirani Betis u niži rang natjecanja. Pogodak koji je presudio klubu iz Seville postigao je Adrian Colunga u 8. minuti.

U najranijoj subotnjoj utakmici 35. kola Rayo Vallecano je kao gost slavio protiv Granade s 3-0. Sva su tri pogotka postignuta u nastavku, a strijelci su redom bili Saul, Joaquin Larrivey i Sebastian Fernandez.