pripreme košarkaša

Razigrani Mario Hezonja je 'rasturio' Luku Dončića, ali Slovenci su na kraju ipak još jednom pobijedili Hrvatsku

18.06.2021 u 22:47

Hrvatska muška košarkaška reprezentacija doživjela je i drugi poraz od Slovenije u pripremama za nastup na kvalifikacijskom turniru za plasman na Olimpijske igre u Tokiju. Nakon što su Slovenci slavili 94:80 u Rijeci, u petak su u ljubljanskoj Areni Stožice pobijedili 97:88...

Odličnu utakmicu odigrao je povratnik u hrvatsku reprezentaciju Mario Hezonja koji je s 37 koševa i 10 skokova bio najbolji igrač utakmice. Kapetan Hrvatske Roko Ukić ubacio je 23 koša, a Miro Bilan 10.

Za Sloveniju je u ovom dvoboju prvi put nakon osvojenog zlata na Europskom prvenstvu 2017. zaigrao Luka Dončić koji je ubacio 10 koševa, ali podijelio čak 17 asistencija. Najbolji strijelac domaće reprezentacije bio je Klemen Prepelič s 31 košem, a Amerikanac sa slovenskom putovnicom Michael Tobey je postigao 26 koševa uz 11 skokova.

Slovenci su na početku poveli 23:8 da bi prvu četvrtinu završili s prednošću 26:15. Hrvatska je bila odlična u drugoj četvrtini, u kojoj su izabranici Veljka Mršića postigli čak 37 koševa pogodivši sedam trica te su na poluvremenu vodili 52:50. No, Slovenci su drugo poluvrijeme dobili 47:36 i na kraju ostvarili uvjerljivu pobjedu, iako je 5:19 minuta prije kraja njihova prednost bila samo dva koša (80:78).

Sljedeća utakmica hrvatskih košarkaša u pripremama za Olimpijske kvalifikacije bit će dvoboj protiv Portorika 23. lipnja u Spaladium Areni, gdje će se i igrati turnir na kojem će tražiti vizu za Tokio. S istom će reprezentacijom Mršićevi izabranici odmjeriti snage i dan poslije, u četvrtak, 24. lipnja.