IVAN ZABIO

Rakitić među junacima nove sjajne pobjede Seville!

17.03.2014 u 01:06

U 28. kolu Primere nogometaši Seville upisali su domaću pobjedu protiv Real Valladolida 4-1. Četvrta je to pobjeda Seville u nizu, a među strijelce upisao se i Ivan Rakitić koji je pogodio iz kaznenog udarca...

Valladolid je u Sevillu doputovao na krilima slavlja protiv Barcelone u prošlom kolu, ali na Sanchez Pizjuanu nije prikazao onako organiziranu obranu kao protiv Messija i društva.

Sevilla je potpuno dominirala susretom i na kraju je zasluženo slavila uz dobar nastup Ivana Rakitića koji je odradio svih 90 minuta.

Upravo je Rakitić doveo Sevillu u vodstvo u 23. minuti kada je bio precizan iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Lluis Sastre. Rakitić je tako pokazao kako promašeni kazneni udarac protiv Valencije u susretu koji je završio 1-1 nije utjecao na njegovo samopouzdanje.

Mogao je Rakitić povećati prednost domaćina u 38. minuti, međutim njegov dobar udarac bio je malo neprecizan, no tri minute kasnije Kevin Gameiro ipak je povisio vodstvo domaćina zabivši na dodavanje Marka Marina.

U drugom poluvremenu Valladolid je pokušavao smanjiti zaostatak, ali u 66. minuti domaćin je ponovno poslao Marina po loptu u mrežu. Dosuđen je novi kazneni udarac, ovaj put loptu je uzeo Gameiro i pogodio za 3-0.

Devet minuta kasnije Diogo Figueiras je odveo Sevillu na vrlo visokih 4-0 da bi počasni pogodak za goste u 77. minuti postigao Javi Guerra.

Ovom pobjedom Sevilla je zadržala priključak s Villarrealom i Real Sociedadom u borbi za europske pozicije. S druge strane Real Valladolid ostaje u zoni ispadanja.

Primera, 28. kolo:

Sevilla - Real Valladolid 4-1 (Rakitić 23-11m, Gameiro 41, 66-11m, Figueiras 75 / Guerra 77)

Barcelona - Osasuna 7-0 (Messi 18, 63, 88, Sanchez 22, Iniesta 34, Tello 78, Pedro 90)

Elche - Betis 0-0