SLAVLJE PARIŽANA

PSG preuzeo od Porta prvo mjesto u skupini

04.12.2012 u 23:52

PSG i Porto igrali su na Parku Prinčeva ogleda za prvo mjesto u skupini. Portu je za to bio dovoljan i jedan bod, ali prvi je ipak PSG koji je slavio 2:1

Domaćini su poveli u 29. minuti. Maxwell je uputio centaršut iz slobodnog udarca, a Thiago Silva je odličnim udarcem glavom poentirao. No, radost i vodstvo domaćina je trajalo samo četiri minute, jer je u 33. minuti nakon ubačaja Danila s desne strane Jackson Martinez iz blizine zabio glavom i postigao svoj treći gol ove sezone u Ligi prvaka.

Pobjedu je Parižanima donio Lavezzi u 61. minuti. Nakon jedne dugačke akcije domaćina je Argentinac tukao iskosa s desne strane. Krivicu za ovaj gol snosi Portov vratar Helton kojem je lopta prošla kroz ruke.

Porto je prvi puta nakon listopada 2009. godine izgubio dvije natjecateljske utakmice zaredom, budući da je prije ove utakmice bio poražen i na gostovanju kod Brage, također s 2:1, u ogledu Portugalskog kupa.