BIATLON

Prvi ovosezonski bodovi za Jakova Faka

23.01.2010 u 16:56

Hrvatski biatlonac Jakov Fak osvojio je prve bodove ove sezone u Svjetskom kupu nakon što je utrku na 10 kilometara u talijanskoj Anterselvi završio na 24. mjestu

Fak je za pobjednikom Nijemcem Arndom Peifferom zaostao 1:10,7 minuta, te je osvojio svojih prvih 17 bodova ove sezone. Peiffer je stazu svladao za 24:27,4 minuta i pogodio svih 10 zadanih meta, dok je Fak imao jedan promašaj zbog čega je morao trčati jedan kazneni krug od 150 metara.

Drugo mjesto u subotnjoj utrci zauzeo je Austrijanac Dominik Landentinger sa 6,0 sekundi zaostatka i jednim promašajem, a treće još jedan Nijemac Christoph Stephan sa 15,1 sekundi slabijim vremenom od Peiffera uz sve pogotke.

U nedjelju je u Anterselvi na programu dohvatna utrka u dužini od 12,5 kilometara za koju se plasiralo 60 najboljih iz subotnjeg sprinta, a startat će se sa zaostacima ostvarenim u subotu.