TOTALNO POTROŠEN

Prvak Formule 1 Lewis Hamilton nakon najteže utrke u karijeri: Iskreno sam zahvalan što sam živ i zdrav

14.12.2020 u 09:37

Završila je sezona Formule 1, pobjednik je Lewis Hamilton koji je u zadnjoj utrci sezone VN Abu Dhabija završio na tek trećem mjestu. Britanski vozač je nešto kasnije objasnio što je razlog njegovog nešto slabijeg izdanja

Podsjećamo, Max Verstappen u Red Bullu bio pobjednik posljednje utrke svjetskog prvenstva Formule 1. Nizozemac je do druge pobjede ove sezone i desete u karijeri stigao ispred Finca Valtterija Bottasa u Mercedesu koji je drugim mjestom osigurao i titulu doprvaka. Svjetski prvak Lewis Hamilton bio je treći nakon što se oporavio od koronavirusa.

'Za mene je ovo bila jako teška utrka. Cijelu godinu sam fizički bio dobar, ali sada nisam. Drago mi je što je utrka završila', rekao je Hamilton koji je ove sezone izjednačio rekord Michaela Schumachera sa sedam titula, ali je i postavio nove rekorde po broju pobjeda i 'pole positiona'.