trijumf u belfastu

Prosinečki velikom pobjedom započeo svoju avanturu na klupi Bosne i Hercegovine

08.09.2018 u 16:55

Nogometaši Bosne i Hercegovine ostvarili su impresivnu pobjedu na otvaranju Lige nacija, u gostima kod opasne Sjeverne Irske rezultatom 2:1, zahvaljujući golovima Duljevića i Šarića...

Nakon što je odradio u prethodnom ciklusu vrlo dobar posao na kormilu Azerbajdžana, nova nogometna avantura Roberta Prosinečkog nije mogla bolje početi ove subote.

• +6
Robert Prosinečki Izvor: Profimedia / Autor: Nihad Ibrahimkadic / Anadolu Agency

Reprezentacija Bosne i Hercegovine koju je preuzeo na neugodnom gostovanju u Belfastu ostvarila je impresivnu pobjedu protiv Sjeverne Irske u B rangu Lige nacija te napravila važan korak prema plasmanu na završni turnir četvorice koji jamči i promociju među europsku elitu.

Do pobjede je izbornik Prosinečki stigao zahvaljujući golovima Harisa Duljevića u 36. minuti te Elvisa Šarića u 64. minuti.

Izvor: Screenshot / Autor: Youtube

Opjevani lokalni junak Will Grigg tek je u sudačkoj nadoknadi ublažio poraz Sjeverne Irske.

U istoj grupi nalazi se još i Austrija koja će u utorak gostovati u Zenici.