• Zadnja izmjena 22.04.2012 11:50
  • Objavljeno 21.04.2012 u 23:11
Denes Varga VK Primorje vaterpolo

Izvor: Cropix / Autor: Admir Buljubašić/Cropix

Vaterpolisti Mladosti ipak će se dan duže od planiranog zadržati u Rijeci. U drugoj utakmici polufinalne serije prvenstva Hrvatske Primorje je na Kantridi slavilo 8:7 (3:2, 0:0, 2:3, 3:2) i poravnalo na 1:1 pa će se o finalistu odlučivati već u nedjelju (20.15) na istome mjestu

U izjednačenom susretu, minutu prije kraja bilo je 7:7, no tada Radu nije izašao na Denesa Vargu (pet pogodaka, sva tri Primorja u zadnjoj četvrtini), a vratar Pavić (13 obrana) u ključnom trenutku nije uspio obraniti Mađarev šut.

'Nije uopće važno čija je pogreška bila, Varga nam je ionako cijelu utakmicu radio probleme. Morat ćemo se ekspresno oporaviti u samo 24 sata', rekao je trener Mladosti Vjeko Kobešćak.

Mislio je na doslovni oporavak jer će mu dvojica igrača u međuvremenu obaviti liječničke preglede, no nije htio reći o kome se radi.

'Ne bih rekao da je veliki pritisak na nama, samo smo umorni jer nam je ovo četvrta teška utakmica u tjedan dana. No prednost je svakako na strani domaćina.'

Jug je nakon ispadanja iz Lige prvaka morao i na kraju rezultatom 16:10 rutinski jest odradio susret protiv Mornara te izborio finale u kojemu će braniti naslov. U Gružu protiv Splićana najefikasniji su bili Janović, Joković, Bušlje i Dobud (svi po tri pogotka).