PROŠLI SKUPINU

Primorje i Mladost na korak do ulaska u Ligu prvaka

19.10.2014 u 15:20

Vaterpolisti riječkog Primorja EB i zagrebačke Mladosti izborili su treći krug kvalifikacija za Ligu prvaka, dok će Jadran iz Herceg Novog kao trećeplasirana momčad sa zagrebačkog turnira nastaviti natjecanje u Euroligi, a francuski Marseille se oprostio od ovogodišnjeg međunarodnog natjecanja.

Nakon što su u prvoj utakmici 3. kola vaterpolisti Jadrana sa 9-6 pobijedili Masrseille bilo je jasno da Mladost u posljednjoj utakmici protiv Primorja, koje je još jučer osiguralo plasman u 3. krug kvalifikacija, ne smije izgubiti s više od pet golova razlike da bi osigurali drugo mjesto.

Zagrepčani su odlično krenuli u susret i poveli sa 2-0, a na poluvremenu s 5-3. Sukno je četiri minute prije kraja prvi put izjednačio na 6-6, da bi Muslim minutu i pol prije kraja susreta postigao pobjedonosni gol za Riječane, koji su slavili sa 7-6 (2-4, 1-1, 1-0, 3-1) .

Plasman u 3. krug kvalifikacija ostvarit će i po dva prvoplasirana sastava iz preostalih kvalifikacijskih skupine koje su se igrale u Hannoveru, Budimpešti i Kragujevcu. Tih osam ekipa naći će se u ponedjeljak, 20. listopada, na ždrijebu na kojem će prvoplasirane momčadi iz kvalifikacijskih skupina dobiti za protivnika drugoplasirane sastave. Oni će 29. listopada i 12. studenoga odigrati međusobne susrete, a pobjednici će se pridružiti osmorici klubova koji imaju izravan plasman u Ligu prvaka, a među njima je i dubrovački Jug CO.