NAMJEŠTAO JE?

Primio 43 gola, pa ga privela policija

20.09.2016 u 09:45

Golman njemačke amaterske momčadi SV Vonderort Marco Kwiotek (25) primio je na utakmici s PSV Oberhausenom čak 43 gola. Nekoliko dana kasnije završio je - na policiji

Trebala je to biti sasvim obična amaterska utakmica niželigaških lokalnih suparnika. PSV Oberhausen ugostio je SV Vonderort, a malobrojni su gledatelji svjedočili istinskom spektaklu.

Naime, domaća je momčad nakon prvih 45 minuta utakmice vodila čak 35:0! U nastavak susreta nesretni su gosti iz Vonderorta ostali sa samo osmoricom igrača, pa su se domaćini smilovali te također na teren istrčali s osam prvotimaca. Do kraja utakmice palo je još simboličnih osam golova, za konačnih 43:0.

Domaći su navijači bili zadovoljni nevjerojatnom pobjedom, no takav rezultat nije mogao promaknuti ni organima reda i mira. Namješta se u svim ligama, pa kako neće u amaterskim niželigaškim natjecanjima. No baš 43:0, to je više nego sumnjivo

Stoga su par dana nakon debakla dva policajca posjetila trening Vonderorta te su na informativni razgovor priveli golmana Marca Kwioteka (25)!

Odveli su ga u opremi, s u kopačkama i rukavicama, nije imao priliku ni otići pod tuš.

'Samo žele razjasniti neke stvari', kazao je Kwiotek suigračima na odlasku...

Nakon svega oglasio se i izvršni direktor Vonderorta Christian Schröer
'Nije bilo nikakvog namještanja! Imali smo veliki problem s manjkom igrača za tu utakmicu, pa smo angažirali neke dečke  iz veteranske momčadi', kazao je Schröer i nastavio:
'A onda su trojica igrača na poluvremenu jednostavno otišla kući! A mi smo ostali sa samo osmoricom. Odlučili smo da se nećemo predati, borili smo se do kraja. Na terenu su bili igrači od 19 do 55 godina starosti, stvarno smo imali veliki problem. Želimo što prije zaboraviti ovu katastrofu!'

Čelnik kluba rekao je svoje, no golman Marco Kwiotek nije se oglasio nakon razgovora s policijom