LIGA PRVAKA

Poznati svi sudionici osmine finala, ali i koji Hrvati mogu maštati o naslovu

13.12.2023 u 23:51

Ove srijede okončano je natjecanje po skupinama Lige prvaka, te su poznati svi sudionici osmine finala najprestižnijeg klupskog natjecanja

Dugo je trajalo, odnosno čak deset godina, da su Hrvati osvajali Ligu prvaka. U svibnju 2022. na St. Denisu Luka Modrić po peti put u svojoj karijeri osvojio je Ligu prvaka s Real Madridom, kojemu je to bio pak 14. naslov u najelitnijem europskom klupskom natjecanju.

Hrvatska je tako deset godinu zaredom imala osvajača Lige prvaka, a prije početka tog niza od samostalnosti je osvajača imala još šest puta. Robert Prosinečki je 1991. osvojio Kup prvaka sa Zvezdom pa nije na popisu.

Prošle sezone u finalu su igrali Manchester City te milanski Inter, ali za utjehu nam ostaje da je Hrvat igrao barem u finalu. Riječ je naravno, o Marcelu Brozoviću, ali na kraju je ipak slavio engleski klub.

A koliko su Hrvati cijenjeni govori činjenica da od ove sezone u aktualnom europskom prvaku igraju dva naša nogometaša. Točnije, Mateo Kovačić i Joško Gvardiol.

Crvena Zvezda - Manchester City Liga prvaka Izvor: EPA / Autor: ANDREJ CUKIC

Osim njih dvojice, za naslov u Ligi prvaka bore se još tri Hrvata. S time da samo Luka Modrić ima važnu ulogu u svojem Realu. Ivo Grbić i Toma Bašić samo su statisti u madridskom Atleticu, odnosno Laziju.