Povijesni gol Albanaca; Francuzima sreća okrenula leđa

19.06.2016 u 22:53

• +4

EURO 2016., Švicarska - Francuska

Izvor: Reuters / Autor: Kai Pfaffenbach

Na Europskom prvenstvu su na rasporedu utakmice trećeg kola skupine A, Francuska - Švicarska i Albanija - Rumunjska. Teksutalni prijenos oba susreta pratite od 21 sat na tportalu

Francuska - Švicarska 0:0

90+2' - kraj utakmice, Francuska je prva, a Švicarska druga u skupini
90+1' - očigčedno povlačenje za dres Džemailija, ali sudac Skomina nije vidio penal za Švicarce
87' - Payetov slobodnjak odbio se od živog zida u korner, ali lopta je pogodila Pogbu pa nema ni kornera
80' - Payetov novi volej, nebu pod oblake
75' - brza kontra domaćina, ubačaj s desne strane, a Payet je iz prve opalio i zatresao gredu
68' - zvižduci s tribina za Francusku, Švicarci su im sakrili loptu psoljendjih 20-ak minuta
57' - lijepa akcija Francuza, Griezmann je opalio, a Sommer sjajno reagirao
56' - riskantno vraćanje Evre, Srećom po njega Lloris je u pravom trenutku istrčao
54' - neobična situacija u Lilleu, pukla je lopta
52' - prvi udarac Francuza u nastavku, Gignac sa ruba kaznenog prostora s desna iskosa ravno u ruke dobro postavljenog Sommera

43' - švicarski vratar dobro prati igru i kupi svaku loptu koju veznjaci Francuske daju u for za Gignaca
36' - potpuna dominacija Francuske, Švicarci su zabiti u šesnesterac, ali brojni ubačaji još nisu donijeli veselje domaćinu prvenstva
25' - Rami je požutio, nenamjerno je udario nogom švicarskog igrača, jako neoprezno
20' - Gignac glavom u petercu Švicaraca, ali je bio u padu i loše je to izveo
17' - kakva bomba Pogbe, lopta je odsjela na mjestu gdje se spajaju greda i vratnica
14 - još jednom Pogba i opet je Sommer pobjednik
12' - Pogba je uzvratio udarcem sa 18 metara, a Sommer odbio u korner
8' - prva izglednija situacija pripala je Švicarcima nakon skoka glavom Schära
1' - počela je utakmica

Albanija - Rumunjska 1:0

90+5' - Abrashi je imao priliku, kraj
90+4' - Albanci mogu odahnuti, Stanciu je pucao preko gola
90+3' - Cana je sve mogao riješiti, ali nije iskoristio priliku
90' - pet minuta sudačke nadoknade
81' - potpuni pritisak Rumunja, Stanciu je dva puta oprobao udarac, a jednom Hoban, ali nema promjene rezultata
76' - Andone je zatresao vratnicu, nesreća za Rumunje kojima trebaju dva pogotka ako žele zadržati nadu u drugi krug
70' - fanatično se bore Albanci nošeni glasnim navijačima, novi neprecizni udarac Memushaja
63' - Memushaj je imao lijepu priliku, golman Tatarusanu je bio uspješniji
62' - sada je Rumunjska u naletu, pokušaj Torjea je blokiran
47' - Mavraj nije bio precizan, Albanci su odmah krenuli po drugi pogodak
44' - 1:0 - GOOOL - asistent je Memushaj, a Sadiku strijelac prvog povijesnog gola Albanaca na EURU

36' - probudili su se i Albanci u napadačkom dijelu, prvo je zaprijetio Memushaj pa Basha
30' - Albanci su puno agresivniji, jako stoje blizu igrača, ali Rumunji su neusporedivo opasniji
20' - zasad dominiraju Rumunji
8' - Stancu je zaprijetio Albancima
5' - Rumunji su već u petoj minuti mogli do gola, srećom po Albance, Hoban nije bio precizan

--------------------------------------------------------------------------------

Francuska – Švicarska

Vratar Lloris svjestan je da Francuska unatoč pobjedama nije ispunila očekivanja navijača.

'Kao što sam rekao prije Albanije, normalno je da postoje velika očekivanja od našiih zvijezda koji imaju velik status i iza kojih je odlična sezona. Mislim da igrači čekaju velike trenutke. Griezmann je napravio razliku protiv Albanije s golom, a i Pogba je bio mnogo bolji i agresivniji.'

Švicarska je pred dvije godine u Brazilu teško stradala od Francuske, no izbornik Petković to ne smatra relevantnim pred njihov novi susret.

'Ovo je nova utakmica s novim razmišljanjima, novom razinom morala i novim momčadima. Imamo priliku boriti se za prvo mjesto, no svjesni smo da je to cilj i našim suparnicima. Mi ćemo pokušati igrati našu utakmicu i kreirati im probleme. Završetak grupne faze na vrhu nam dozvoljava mnogo poželjnije protivnike u sljedećoj rundi natjecanja.'

Rumunjska – Albanija

Izbornik Iordanescu vjeruje da Rumunjska može do vrijedne pobjede nad Albanijom:

'Naši dečki moraju shvatiti da je ovo šansa generacije. Naša nacionalna momčad osam godina nije bila prisutna na finalnom turniru. Nadam se da će dečki shvaćaju da nam treba njihova najbolja izvedba. Čeka nas susret s Albanijom koja ima dobru momčad. Namučili su Francusku i izgubili tek u finalu susreta, baš kao i mi. Siguran sam da će Albanci dati sve od sebe da dođu do povijesne pobjede. Očekujem 90 minuta dobrog nogometa, posjeda, agresije, koncentracije i požrtvovnosti.'

No i na drugoj strani njegov kolega na klupi Albanije De Biasi je optimističan.

'Moja je momčad odolijevala Francuskoj do samog kraja iako se nismo isključivo branili, pogotovo u prvom poluvremenu i početkom nastavka. Kada ne iskoristiš svoje šanse i ne zabiješ golove, onda ne dolaziš do velikih rezultata. Moja se momčad dobro držala i razočarani smo što smo kapitulirali minutu prije kraja. Ja vjerujem da se i dalje možemo kvalificirati za nastavak natjecanja. Rekao sam igračima da moraju iskoristiti sve šanse, te da moraju ostati vrlo fokusirani u obrani budući da su Rumunji vrlo snažni u igri iz prekida. Treba nam perfektna utakmica da pobijedimo. Pokušavam motivirati igrače, radimo na kvaliteti naše igre.'

Sve najave današnjih utakmica i prognoza pročitajte na dvoznak.com, adresi za pametno klađenje