NBA LIGA

Povijesni debakl Lakersa, Spursi razbili Miami

07.03.2014 u 09:38

Luda večer u NBA ligi. Los Angeles Lakersi pretrpjeli su najteži poraz regularne sezone u povijesti, dok su favoriti za naslov Oklahoma City Thunder pokazali kako mogu propustiti čak 16 koševa prednosti u samo tri minute

San Antonio Spursi revanširali su se Miami Heatu za poraz u velikom finalu NBA lige na kraju prošle sezone brutalnom pobjedom 111:87.

'Napaljeni' Spursi bili su jednostavno previše za prije svega neraspoloženog najboljeg igrača današnjice, LeBrona Jamesa, kojeg je sjajno zaustavio Kawhi Leonard. James je iz igre gađao 6-18, a susret je okončao s tek 19 poena, te pet izgubljenih lopti. Kao igrač Miami Heata James još nijednom nije slavio u Teksasu kod Spursa.

San Antonio vs. Miami

San Antonio je do pobjede predvodio Tim Duncan, koji je ubacio 23 poena i upisao 11 skokova. Pomoć je imao i od Tonyja Parkera, koji je sudjelovao sa 17 koševa, te Borisa Diawa (16) i spomenutog Leonarda (11). Spomenimo i da je najefikasniji strijelac gostiju bio Chris Bosh s 24 koša.

Phoenix Sunsi šokirali su Oklahoma City Thunder domaćom pobjedom 128:122, nakon što su tri minute prije kraja utakmice gubili s čak 16 poena razlike. Utakmicu karijere odigrao je Gerald Green koji je ubacio 41 poen, od koji je 25 zabio u trećoj četvrtini. Markieff Morris je pridodao 24, a Goran Dragič 22 u velikoj pobjedi Sunsa u utrci za doigravanjem.

Phoenix vs. Oklahoma City

Russell Westbrook je bio najbolji pojedinac Thundera s 36 poena, te sa po devet skokova i asistencija, dok je Kevin Durant pridodao 34 koša.

Green je, spomenimo, ostao samo jedan poen prekratak od klupskog rekorda po broju poena u jednoj četvrtini, koji je postavio Stephon Marbury 2002. godine.

U posljednjoj utakmici večeri svjedočili smo demonstraciji sile Los Angeles Clippersa, koji su nakon posljednjih akvizicija (Glen Davis i Danny Granger) postali možda i najveći kandidati za osvajanje NBA naslova. U gradskom derbiju Clippersi su ponizili Lakerse s 48 razlike slavivši 142:94! Lakersi nikada u povijesti u regularnom dijelu sezone nisu izgubili takvom velikom razlikom, ali sada se i to dogodilo

LA Clippers vs. LA Lakers

Blake Griffin
ubacio je 20 poena i upisao 11 skokova u svega 25 minuta koliko je bilo potrebno da nastupi. Najefikasniji je bio Darren Collison s 24 koša, no treba napomenuti da je čak osam igrača bilo dvocifreno po broju poena, te da su još dvojica ubacila po devet!

Clippersi ove sezone očito crpe inspiraciju iz svih prethodnih desetljeća kada su bili gradski predmet sprdnje u odnosu na Lakerse, pa su tako u dvije utakmice slavili s kombinirano 84 poena razlike! Posljednja pobjeda je, ne treba posebno ni spominjati, najveća u klupskoj povijesti Clippersa kada su gradski derbiji u pitanju.

9. Memphis 60 34 26
10. Minnesota 60 30 30