četvrta velika titula

Povijesna večer u Budimpešti: Hrvatski vaterpolisti nadmašili i rukometaše!

29.07.2017 u 21:53

Hrvatska vaterpolska reprezentacija trijumfom protiv Mađara osvojila je svoju drugu titulu svjetskog prvaka ove subote te četvrtu na velikim natjecanjima, nadmašivši pritom rukometaše kao najtrofejnija izabrana vrsta naše zemlje u popularnim sportovima...

Vaterpolisti su briljantnom igrom protiv SAD-a, Rusije, Japana, Italije, Srbije i na kraju Mađarske stigli do novog zlatnog odličja na koje smo morali čekati punih pet ogdina.

• +9
SP u vaterpolu, finale: Hrvatska - Mađarska Izvor: Reuters / Autor: LASZLO BALOGH

Hrvatska je ove subote protiv Mađarske ponovo stigla na vaterpolski tron svijeta, a bila je to druga titula prvaka svijeta naše izabrane vrste, nakon Melbournea 2007. godine. Također su naši osvojili i Europsko prvenstvo 2010. godine na domaćem terenu te Igre u Londonu 2012. godine.

• +3
Slavlje hrvatskih vaterpolista nakon titule Izvor: Reuters / Autor: LASZLO BALOGH

Ovo je također i 12. medalja hrvatskih vaterpolista na velikim natjecanjima, a osvajanje odličja traje već više od dva desetljeća i definitivno se radi o jednom od najtrofejnijih momčadskih sportova u domovini. Uostalom, nadmašili su rukometaše ovom titulom koji imaju tri zlata na velikim natjecanjima.

• +9
Hrvatska Mađarska finale SP-a Izvor: Pixsell / Autor: Davor Javorovic/PIXSELL

Pobjedom 8:6 protiv Mađarske u budimpeštanskom bazenu ispisana je povijest, ali ova generacija sigurno na tome neće stati...