ONI IDU U LONDON

Povećala se hrvatska olimpijska ekspedicija

  • Autor: D. S.
  • Zadnja izmjena 04.05.2012 10:22
  • Objavljeno 04.05.2012 u 10:14
Petra Labura, Bojan Jovanović i Tina Katanić

Petra Labura, Bojan Jovanović i Tina Katanić

Izvor: Pixsell / Autor: Dvaor Puklavec / PIXSELL

Muška rukometna reprezentacija, mačevalac Bojan Jovanović i stolnotenisačice Cornelia Molnar i Tian Yuan potvrđeni su od strane Vijeća Hrvatskog olimpijskog odbora (HOO) kao evidentni olimpijski kandidati, te Hrvatska na Olimpijske igre u Londonu do današnjeg dana šalje 64 sportaša i sportašicu

Do četvrtka su bila 43 evidentna olimpijska kandidata, kojima su se, uz Jovanovića, Molnar i Yuan, pdridružili i članovi muške rukometne reprezentacije Mirko Alilović, Venio Losert, Manuel Štrlek, Ivan Ninčević, Ivan Ćupić, Zlatko Horvat, Igor Vori, Željko Musa, Jakov Gojun, Drago Vuković, Blaženko Lacković, Domagoj Duvnjak, Ivano Balić, Marko Kopljar, Denis Buntić, Damir Bičanić, Hrvoje Batinović i Josip Valčić.

Popis evidentnih olimpijskih kandidata:

ATLETIKA (5)
Blanka Vlašić (skok u vis), Lisa Christina Stublić (maraton), Martin Marić (disk), Roland Robert Varga (disk), Sandra Perković (disk)

BICIKLIZAM (2)
Robert Kišerlovski (cestovna utrka), Radoslav Rogina (cestovna utrka)

GIMNASTIKA (2)
Filip Ude (višeboj – pojedinačno), Tina Erceg (višeboj - pojedinačno)

HRVANJE (1)
Neven Žugaj (grčko-rimski način, kat. -74 kg)

JEDRENJE (8)
Petar Cupać (RSX), Šime Fantela (470 (dvosjed), Ivan Kljaković Gašpić (FINN), Pavle Kostov (49er /Skiff/), Igor Marenić (470 (dvosjed), Tina Mihelić (Laser Radial, Luka Mratović (RSX, Tonći Stipanović (Laser)

MAČEVANJE (1)
Bojan Jovanović (floret)

RUKOMET (18)
Mirko Alilović, Venio Losert, Manuel Štrlek, Ivan Ninčević, Ivan Ćupić, Zlatko Horvat, Igor Vori, Željko Musa, Jakov Gojun, Drago Vuković, Blaženko Lacković, Domagoj Duvnjak, Ivano Balić, Marko Kopljar, Denis Buntić, Damir Bičanić, Hrvoje Batinović, Josip Valčić

STOLNI TENIS (3)
Zoran Primorac (pojedinačno, Cornelia Molnar (pojedinačno, Tian Yuan (pojedinačno)

STRELJAŠTVO (5)
Snježana Pejčić (zračna puška/10m),Giovanni Cernogoraz (leteće mete – trap), Bojan Đurković (50m puška/trostav), Anton Glasnović (leteće mete/trap), Petar Gorša (zračna puška 10m)

TAEKWONDO (2)
Ana Zaninović (do 57 kg), Lucija Zaninović (do 49 kg)

VATERPOLO (13+2)
Hrvatska vaterpolska reprezentacija: Josip Pavić, Andro Bušlje, Damir Burić, Samir Barać, Ivan Buljubašić, Miho Bošković, Nikša Dobud, Maro Joković, Sandro Sukno, Petar Muslim, Frano Karač, Paulo Obradović, Igor Hinić, Frano Vićan, Pavo Marković.

VESLANJE (4)
Četverac na pariće: Damir Martin, Martin Sinković, Valent Sinković, David Šain

Pregled tjedna bez spama i reklama

Prijavi se na naš newsletter i u svoj inbox primaj tjedni pregled najvažnijih vijesti!

Napiši ovdje što ti misliš o ovoj temi