Euro u-21

Portugalci su nakon Hrvatske 'slomili' i Engleze, sada su vrlo blizu plasmana u četvrtfinale

28.03.2021 u 23:17

U dvoboju 2. kola D skupine EURA U-21 u Kopru su nogometaši Portugala pobijedili Englesku 2:0 i uoči posljednjeg kola na pragu su plasmana u četvrtfinale

Portugalci su 'slomili' Engleze tek u drugom poluvremenu, za vodstvo je zabio Mota u 64. minuti, a pobjedu je iz penala potvrdio Trincaio u 74. minuti.

Portugalci tako sada uoči posljednjeg kola i utakmice sa Švicarskom imaju šest bodova. Podsjetimo, u 1. kolu su pobijedili Hrvatsku 1:0. A naši su 'mali vatreni' danas svladali Švicarce 3:2.

• +17
Hrvatska - Švicarska, EP U-21, 28.3.2021. Izvor: Pixsell / Autor: Marko Lukunic/PIXSELL

Hrvatska u posljednjem kolu igra s Engleskom (srijeda, 31. ožujka), koja je na ljestvici posljednja bez osvojenih bodova.

Prve dvije reprezentacije idu dalje. U slučaju jednakog broja bodova dvaju ili više reprezentacija, prvo se gledaju međusobni susreti.