povijesna pobjeda

Izbornik Igor Bišćan oglasio se nakon šokantne završnice i slavlja njegovih 'malih vatrenih': Uh, bilo je dramatično na kraju...

28.03.2021 u 22:27

Hrvatska nogometna U-21 reprezentacija pobijedila je Švicarsku u 2. kolu skupine D Europskog prvenstva 3:2. Vodili su 'mali vatreni' 3:0, a onda na samom kraju strepili zbog nepotrebnih pogrešaka kojima su već razbijene Švicarce vratili u život

Hrvatska nogometna U-21 reprezentacija stigla je do prve, povijesne pobjede na Europskim prvenstvima. Slavili su izabranici Igora Bišćana 3:2 protiv Švicarske, no u samoj završnici odigravala se prava drama. Hrvatska je vodila 3:0, a onda bespotrebnim pogreškama 'poklonila' Švicarcima dva gola i dovela se u ogromne probleme...

'Da, bila je drama na kraju', kazao je izbornik hrvatske U-21 reprezentacije Igor Bišćan nakon utakmice i nastavio:

'Dobro smo otvorili, pa upali u period prvog poluvremena kad smo se malo tražili i nismo se uspjeli adaptirati na neke njihove specifičnosti u igri. Radili su nam probleme, posebno po našoj desnoj strani. Na poluvremenu smo to riješili i drugo poluvrijeme izašli visoko, nismo im dali da pripremaju te napade. Automatski smo ih stavili u velike probleme jer su morali onda preuzimati rizik igranja iz zadnje linije, tu smo u više navrata visoko uzimali loptu i onda bili opasni pred njihovim golom. Drugo poluvrijeme smo bili jako, jako dobri, zabili dva gola i kontrolirali stvari na terenu. I onda se dogodilo ovo što se dogodilo, na kraju smo strepili da ne izgubimo pobjedu i dva boda. Svega je bilo, bilo je zanimljivo, sretni smo, dečki su ostavili sve na terenu...'

Kao da je nedostajalo koncentracije u ključnim trenucima utakmice...

'Lijepo je kad se trud isplati, kad na kraju vidim da su dečki sretni, da su naplatili muku i neizvjesnost. Sve smo kontrolirali, dobro izgledali - posebno u drugom poluvremenu - i kada se činilo da će to mirno ići kraju, utakmica se okrenula naglavačke i na kraju smo strepili za pobjedu. Sretan sam, a sada se moramo oporaviti u dva dana i dočekati zadnju utakmicu na što kvalitetniji način - treba sanirati ozljede kako bismo znali na čemu smo', pričao je Bišćan koji nije mogao prestati razmišljati o šokantnoj završnici susreta:

• +17
Hrvatska - Švicarska, EP U-21, 28.3.2021. Izvor: Pixsell / Autor: Marko Lukunic/PIXSELL

'Uzbudljivo smo živjeli zadnjih petnaestak minuta. Imali smo imperativ, porazom smo se mogli i oprostiti od turnira, ali dečki su fenomenalno odgovorili i sve je išlo u najboljem redu, osim drugog dijela prvog poluvremena. No, nesmotreno smo skrivili penal, Švicarcima dali nadu i šansu, a onda smo si sami zabili drugi gol i nastao je pravi cirkus na terenu. Nije se moglo pretpostaviti što će se dogoditi, a nije mi se činilo da ćemo zabiti gol koji bi sve riješio jer smo bili na izmaku snaga, orijentirani na čuvanje zasluženog vodstva. Nije bilo jednostavno biti pored terena', priznao je Bišćan.

U posljednjem susretu u skupini Hrvatska će u srijedu (31. ožujka) igrati protiv Engleske.

'Imamo puno načetih igrača, bili su i pri dolasku na okupljanje, mnogi su sad nakon dvije utakmice i umorni. Ova pobjeda će puno značiti na psihološkom planu, da protiv Engleske ostavimo sve na terenu i vidjet ćemo za što će to biti dovoljno. Potrošeni smo, ali ako se skupimo opet ćemo napraviti sve - ova se skupina igrača izvlačila iz teških situacija i u kvalifikacijama. Ova je utakmica također dobar primjer, dečki kroz takve utakmice grade atmosferu i nastavit ćemo se truditi, boriti, pa na kraju vidjeti kako će sve završiti', zaključio je izbornik Igor Bišćan.