LAKA POBJEDA ŽALGIRISA

Popović uništio Cedevitin debi u Kaunasu

12.10.2012 u 08:17

Košarkaši Cedevite su upisali svoj premijerni nastup u košarkaškoj Euroligi, no neće ga pamtiti po lijepom rezultatu. Žalgiris je u svojoj dvorani pobijedio sa 90:62 (27:20, 28:18, 24:15, 11:9) i uspješno počeo novu europsku sezonu

Cedevita je solidno krenula pred 15-ak tisuća navijača iz famozne litavske 'zelene šume' i nakon četiri minute tricom Šuputa su poveli sa 9:8. Do vodstva su došli još dva puta u početnom razdoblju, a tada su domaćini postigli prvi odmak i s mirnom prednošću od sedam razlike otišli na mali odmor.

Držala se Cedevita još pet minuta i posljednji priključak uhvatila košem Ilievskog za 31:25. No, tada je u igru ušao Marko Popović i u manje od dvije minute ubacio tri trice i još dva poena i utakmica je izgubila natjecateljsku draž. Nezaustavljivi Zadranin, koji je večeras u 36. euroligaškoj utakmici u nizu zabio barem jednu tricu, odveo je svoje Litvance na višak od 17 koševa i ostala je tek rutina.

U tom vremenu Žalgiris je uporno punio Cedevitin koš, a u hrvatskim redovima su se istaknuli Amerikanac Wright (15) i francuski reprezentativac Gelabale (16, šut 7/9), dok Marqueesu Greenu ni 22 minute (šest šutova) nisu pomogle da se upiše među strijelce. Domaćine, koji su 'spustili ručnu', u posljednjoj četvrtini su predvodili Jankunas sa 20 i Kšištof Lavrinović sa 17 koševa. Marko Popović je zabio 15 (samo jedan promašaj, pet dodavanja) u svega 17 minuta, dok je Mario Delaš upisao pet koševa i tri skoka.

Cedeviti i njezinu treneru Maljkoviću ne preostaje ništa drugo nego okrenuti se nastavku natjecanja, a priliku za prvu pobjedu imat će idućeg petka kada u Zagrebu dočekuju talijanski Emporio Armani.