MOŽE LI S ĐOKOVIĆEM?

Ponovno moćni Nadal prohujao do najtežeg ispita

18.03.2016 u 23:15

Rafael Nadal je u velikom stilu svladao sjajnog Japanca Keija Nishikorija i plasirao se u polufinale velikog turnira u Indian Wellsu u kojem će rekordni 48. put igrati protiv Novaka Đokovića

Rafa je počeo neuvjerljivo, no na vrijeme je uhvatio svoj nekada prepoznatljiv ritam i sa 6:4, 6:3 je nemoćnim učinio Nishikorija.

Imao je Japanac prednost od 3:1 i 15:40 u prvom setu, no iskusni Nadal je, kaže, 'usporio' ritam i pronašao strategiju za pobjedu. kod rezultata 4:4 nanizao je pet gemova, i žilavog Keija nakon izgubljenog servisa još jednom breaknuo i mirno odservirao za meč koji je trajao 94 minute.

U polufinalu ga čeka Novak Đokovića koji je nakon velike borbe sa 7:6, 7:6 svladao Tsongu. Njih će se dvojica sastati rekordni 48. put u službenim mečevima. Đoković vodi 24-23, uz dodatak da je dobio posljednjih devet od deset ogleda. Nadal mu u posljednjih pet mečeva nije došao ni blizu seta (osvajao je 2.5 gema po setu)...

Nadal opet podsjeća na najbolje dane, trebat će mu puno ovakvih poteza ako ga u polufinalu bude čekao Đoković